Chci se zlepšovat, což si myslím, že ve Slavii určitě budu, míní čerstvá sešívaná akvizice Mandous

Chci se zlepšovat, což si myslím, že ve Slavii určitě budu, míní čerstvá sešívaná akvizice Mandous
OBSAHUJE VIDEO

Reprezentant Aleš Mandous (29) se rozhodl vyměnit Sigmu Olomouc za Slavii, s níž se domluvil na dlouhodobém kontraktu až do 30. června 2026.

"Aleš Mandous byl dlouhodobě v hledáčku našich trenérů gólmanů, patří mezi špičku naší ligy, což potvrdil i nominací na Euro. Věříme, že do našeho brankářského týmu skvěle zapadne a bude platnou posilou pro Slavii," ozřejmil na webu slavia.cz sportovní ředitel sešívaného "S" Jiří Bílek.

A co první dojmy brankáře? "Jsem nesmírně rád, že si mě Slavia vybrala. Je to nejlepší tým v lize, ambice mám ty největší. Na spolupráci s Ondrou Kolářem se moc těším, věřím, že se toho od něj hodně naučím, bude to skvělá zkušenost. Chci se zlepšovat a pomoct Slavii ke skvělým výsledkům," přidal na klubových stránkách zkušený strážce svatyně s minulostí v Plzni či Žilině, který dosud odehrál ve Fortuna:lize 47 utkání s bilancí 16 čistých kont a dvou gólových asistencí.

Stejně jako v případě Koláře, i jeho devízou je hra nohama. "Určitě si myslím, že je hra nohama moje silnější stránka. Slavia si mě proto vybrala, má na tom založený systém. Od gólmana potřebuje hodně přihrávek a spolupráci s obránci. S oběma trenéry se už znám, s Radkem Černým jsem byl i teď na reprezentaci. Je s ním skvělá spolupráce, stejně jako se Štěpánem Kolářem, se kterým jsem v kontaktu. Myslím si, že v tomhle nebude žádný problém," přidal na slavia.cz Mandous.

A jeho nejbližší cíle? "Chci pomoci Slavii ke skvělým výsledkům a chci se zlepšovat, což si myslím, že ve Slavii určitě budu," uzavřel Mandous, za něhož putuje na hanácký Andrův stadion o pět let mladší Jan Stejskal, jenž bude v Olomouci rok hostovat.

Reiter je unešen z trenérského nováčka Jelínka: Má hrozně dobré myšlení a přesně ví, co po nás chce

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.