Van Buren: Pro hráče z lavičky to bude v prvních zápasech dobrá příležitost ukázat, že jsou připravení

Van Buren: Pro hráče z lavičky to bude v prvních zápasech dobrá příležitost ukázat, že jsou připravení
OBSAHUJE OHLASY

Pražská Slavia před novou sezonou odehrála jen jediné přípravné utkání, ve kterém změřila síly s Piastem Gliwice. V rakouském prostředí nakonec aktuální mistr české nejvyšší soutěže remizoval 1:1 a mezi střelce se zapsal Stanciu. Sešívaní ale věří, že v soutěžních zápasech bude střelecky efektivní také nizozemský útočník Mick van Buren.

 

Osmadvacetiletá tvář vršovického klubu vnímá náročnou konkurenci v Edenu a tuší, že probojovat se do základní sestavy nebude nic snadného. „Příprava byla velmi těžká. V prvních týdnech jsme měli hodně kondičních tréninků a teď jsme hráli náš první zápas. Je to těžké, protože jsme hráli před sezonou jen jeden duel, ale myslím, že všichni budeme připraveni,“ nechal se slyšet Van Buren v rozhovoru pro Slavia.cz.

Specifickou přípravu ovlivnil také fakt, že tým během ní nebyl pohromadě. „Věřím, že si s tím poradíme, protože jsme vždycky měli velký tým. Myslím, že i bez hráčů z Euro si poradíme, ale samozřejmě to bude lepší, až se vrátí a bude větší konkurence,“ pokračoval zkušený útočník.

Absence reprezentantů by ale mohla pomoci hráčům, kteří by se mohli chtít ukázat. „V několika prvních zápasech to bude dobrá příležitost pro ty, kteří dříve tolik nehráli. Mohou ukázat, že jsou skutečně připraveni. I noví hráči. Každý musí bojovat o místo,“ dodal Van Buren.

Slavia proti Piastu neudržela vedení, v dresu Klokanů zářil Chramosta, Skláři padli s Duklou, neuspěl ani Slovan

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.