Problém pro Spartu! Při boji o Ligu mistrů ve Vídni se bude muset obejít bez fanoušků

Problém pro Spartu! Při boji o Ligu mistrů ve Vídni se bude muset obejít bez fanoušků

Kdo plánoval podpořit fotbalisty Sparty přímo v dějišti jejich zahajovací bitvy o postup do třetího předkola Ligy mistrů, ten má bohužel smůlu. Kvůli obavám z nákazy koronavirem organizátoři zápasu ve Vídni české příznivce vůbec nepustí na stadion.  

"Do Vídně cestuje pouze oficiální klubová výprava, kterou tvoří hráči, členové realizačního týmu a několik klubových zaměstnanců a členů managementu. Sparta nemá možnost získat žádné další vstupenky, naopak fanoušci cestou do Rakouska riskují, že na černém trhu koupí neplatné lístky od překupníků," oznámila Sparta na svých webových stránkách.

Pražský celek tak zásadně nedoporučuje svým fanouškům cestovat do Vídně tzv. na vlastní pěst. "Klub ani jeho oficiální fanklub neorganizují žádnou fanouškovskou cestu do Vídně, ani se nepodílí například na dopravě a nedistribuují vstupenky. Podpora, které by se nám od fanoušků za běžné situace dostalo tak blízko za hranicemi, by jistě byla masivní. Ale my věříme, že dokážeme postoupit s vaší podporou v zádech v odvetě na Letné," dodali zástupci Sparty.

Úvodní zápas 2. předkola Ligy mistrů mezi Rapidem Vídeň a Spartou se hraje v úterý 20. července. Odveta je v plánu o osm dní později v Praze, kam by mělo dorazit až devět tisíc fans. Ale jen ti čeští, Rakušané na stadion kvůli obavám z korony vpuštěni nebudou.