Haaland se vyjádřil k odchodu Sancha. Vnímá to jako ztrátu nebo svému týmu věří i bez něj?

Haaland se vyjádřil k odchodu Sancha. Vnímá to jako ztrátu nebo svému týmu věří i bez něj?

Letošní přestupové okno by mohlo nabídnout celou řadu velkých přesunů, ale zatím pouze jeden byl realizován. Anglický reprezentant Jadon Sancho se vrací na Ostrovy, kde bude hájit barvy Manchesteru United. Rudí ďáblové za něj museli zaplatit 73 milionů liber, které by Borussia Dortmund mohla investovat do nových talentů.

Byla to suma, kterou nešlo odmítnout. Vestfálský klub je znám svou přestupovou politikou a výchovou mladých hvězdiček, které pak může za nemalý peníz vyslat do světa. Sancho je dalším z mnoha, ale nikdo na této adrese nepochybuje o tom, že mezeru v týmu se podaří rychle zalepit dalším talentem.

Také jeho bývalý týmový parťák Erling Haaland je ostře sledován celou řadou velkoklubů, které by si jej uměly představit ve svých službách. Norský kanonýr však odmítl opustit červenožlutý dres a několikrát se již nechal slyšet, že čas zvednout kotvy ještě nepřišel. Absenci Sancha v kabině však vnímá jako citelnou ztrátu.

„Velmi dobře jsme si rozuměli a uměli jsme si na hřišti vzájemně vypomoci. Je to špičkový hráč, kterého čeká velká budoucnost. Jsem smutný z toho, že už s námi není, ale takový je fotbal. Nikdy nevíš, co se stane. Myslím si ale, že máme další dobré hráče, se kterými si na hřišti rozumím nebo rozumět budu,“ nechal se slyšet Haaland pro Stadium Astro, jehož jméno bylo v posledních měsících spojováno především s Premier League a La Ligou.

Zdroj: stadiumastro.com

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.