Musíme hrát na hranici možností. Důležité bude uhlídat Hložka, soudí kouč Rapidu Vídeň

Musíme hrát na hranici možností. Důležité bude uhlídat Hložka, soudí kouč Rapidu Vídeň

První soutěžní zápas pražské Sparty v nové sezóně se blíží. Již v úterý změří ve Vídni síly s Rapidem v rámci druhého předkola Ligy mistrů. Letenský výběr by rád proklouzl do prestižní milionářské soutěže, ale stejný cíl má i rakouský soupeř.

Rapid se naladil vítězně na úterní bitvu, když porazil v rámci tamního poháru Viktorii Vídeň vysoko 6:0. „Rozdíl mezi Viktorií a Spartou je ale příliš velký. Musíme uhlídat třeba mladou hvězdu Adama Hložka, který byl na nedávném Euru,“ má jasno kouč Dietmar Kühbauer.

Koronavirová opatření nedovolí pražským fanouškům, aby mohli být na úvodní klání v hledišti. Domácí však počítají s částečnou kulisou, která by jim mohla pomoci k dobrému výsledku. „Bylo neuvěřitelně milé, jak nám fandili už teď v poháru. Pro hráče to muselo být ještě lepší. Vypadalo to, jako by jich křičelo v ochozech pětatřicet tisíc,“ pokračoval lodivod slavného rakouského klubu.

Sílu českého soupeře rozhodně nepodceňuje a moc dobře tuší, že jeho tým čeká nesnadná bitva. „Variant mám v hlavě víc, jasná je jediná věc. Pokud chceme uspět, musíme hrát na hranici našich možností,“ uzavřel Kühbauer.

Zdroj: sport.cz