Kam s Luizem? Žádná Marseille, vypadá to na Süper Lig a stejný dres jako Balotelli...

Kam s Luizem? Žádná Marseille, vypadá to na Süper Lig a stejný dres jako Balotelli...

Londýnský Emirates Stadium definitivně opustí v průběhu letního přestupového období také čtyřiatřicetiletý defenzivní specialista David Luiz, jemuž se podařilo ovládnout nejvyšší soutěže jak v Portugalsku, tak ve Francii a Anglii.

Olympique Marseille, kde o něj stál renomovaný kouč Jorge Sampaoli, se však jeho novým zaměstnavatelem nestane. Prezident francouzského obra Pablo Longori totiž avizovaný transfer zatrhl kvůli vysokým osobním požadavkům samotného brazilského zadáka.

Vážným nápadníkem se však jeví turecký nováček Adana Demirspor, který už měl podle ostrovního i tureckého tisku zahájit jednání, která se mají v tuto chvíli nalézat "v pokročilejší fázi".

Bývalý hráč Vitórie, Benfiky Lisabon, Chelsea i Paris Saint-Germain, jenž vyšel Kanonýry dva roky zpět na 8 milionů eur, by tak mohl být blízko k podpisu dvouleté smlouvy až do 30. června 2023, což by ho i nadále udrželo na Starém kontinentu.

V roce 1941 založená Adana před srpnovým startem Süper Lig mohutně zbrojí (15. 8. začíná doma s Fenerbahce Istanbul) a v kádru už je například třicetiletý italský forvard Mario Balotelli. Pakliže jim to vyjde s Luziem, veterán se stane prvním Kanárkem ve službách Demirsporu, jenž naposledy okusil porážku letos v únoru.

P.S.: Na odchodu z britské metropole je i Alexandre Lacazette, u nějž je výše zmíněná Ligue 1 o něco pravděpodobnějí.

Giroud: Nechci nás dostat pod tlak ještě před sezonou, ale letos budeme bojovat o titul

Zdroj: eurofotbal.cz