Respekt je na místě, ale ne přehnaný, tvrdí Pavelka. Jakou sílu má podle něj rakouský vicemistr?

Respekt je na místě, ale ne přehnaný, tvrdí Pavelka. Jakou sílu má podle něj rakouský vicemistr?

Jakou sílu má soudobý Rapid Vídeň podle Davida Pavelky? Vicemistr rakouské bundesligy aktuálně táhne sérii šesti zápasů bez prohry, s tím, že v rámci léta dokázal skolit i FC Kodaň a v úvodu domácího poháru rozstřílel poměrem 6:0 celek Wiener Viktoria.  

"Je to agresivní a kompaktní mančaft s rychlým přechodem do útoku. Mají dobře zvládnutý pressing a re-pressing. Je to hodně nepříjemný a silný tým," přednesl na stránkách sparta.cz rodák z Prahy.

Co by mohlo na vídeňský celek platit? "Něco jsme si k tomu řekli a nevím, jestli je úplně dobré to říkat. Ono to je vlastně jedno, co tady nyní řekneme, důležité bude, jak se k tomu postavíme v úterý večer. Doufám, že informací a poznatků máme dost a že to převedeme do praxe na hřišti," pokračoval na klubovém webu spoluhráč Nity, Vindheima, Karlssona a spol.

Důležité chvíle přicházejí. "Myslím si, že to má každý trochu jinak. Celou přípravu jsme ale směřovali k tomu, že vrchol bude teď. Podle toho se bude odvíjet celá sezona. Všichni důležitost cítíme, ale zase to nechceme mít tak, že nám to bude svazovat nohy. Respekt je na místě ale ne přehnaný," upozornil ostřílený fotbalista z Lené.

Rapid? Měli jsme hodně videorozborů, analýz jednotlivých hráčů. Máme je v hlavě, ubezpečuje Štetina

Pomohou českému vicemistrovi zkušenosti z loňské skupiny Evropské ligy? "To je jeden z aspektů. Už jsme delší dobu pohromadě a věřím, že zápasy, které jsme absolvovali, nám pomůžou. Teď je ten pravý čas, abychom to ukázali," přidal na sparta.cz.

Dokáže hrát Sparta na výsledek 0:0, nebo už to není současnému letenskému "S" vlastní? "Trenér je tu nějakou dobu a zatím jsem se ani náznakem s takovou filozofií u něj nepotkal. Všechny zápasy chceme vyhrávat a chceme v nich dominovat. Ne vždycky se to podaří, ale s tím půjdeme i do tohoto zápasu. Jinak by se to hlavně obrátilo proti nám," zaznělo z úst sparťanského odchovance, v jejíž mládeži figuroval v letech 2000 - 2011.

Zdravotní stav kádru není špatný. Kouč má z čeho vybírat. "Nechceme to hlavně zakřiknout. Už příprava vypadala slibně. Zranil se nám sice Juliš a nějaké drobné šrámy tam byly, ale nic závažného. Po dlouhé době to je asi ta nejpozitivnější zpráva, že jsme mohli skoro všichni absolvovat přípravu celou bez nějakých úlev a výpadků. Doufejme, že se nám to v sezoně bude vracet," prohlásil středopolař s minulostí v Kasimpase, Liberci i Slovácku.

Roli favorita ale nepřijímá. "Úplně ne. Podle toho, co jsme viděli, je to tak 50:50. Rapid už má za sebou nějaké zápasy a ty jsm,e viděli i osobně. To nic nemění na tom, že chceme být úspěšní a věříme si na to, že máme schopnosti a kvalitu na to, abychom ten zápas zvládli," zakončil na webu sparta.cz třicetiletý záložník s osmičkou na zádech.

Každému, koho jsem na stadion Rapidu vzal, vždycky spadla brada, varuje Spartu Maier

Zdroj: sparta.cz