Sparta? Talentované a odolné mužstvo s dobře vyváženým kádrem, chválí šéf Rapidu Kühbauer

Sparta? Talentované a odolné mužstvo s dobře vyváženým kádrem, chválí šéf Rapidu Kühbauer

Víte, co spojuje Rapid i Spartu? Oba vicemistři svých zemí si naposledy zahráli základní skupinu Ligy mistrů v soutěžním ročníku 2005/2006, což už přeci jen nějaké to úterý je...

Co očekává od sledovaného dvojzápasu hlavní kouč vídeňského souboru Dietmar Kühbauer? "Očekávám těžké utkání, stojí proti nám renomovaný soupeř. Sparta má talentované a odolné mužstvo a dobře vyvážený kádr, složený z mladých a zkušených hráčů," nechal se slyšet bývalý reprezentant Rakouska.

Třetí předkolo LM s knížecím Monakem je lákavé pro oba celky. "Musíme doma odehrát dobrých 90 minut stejně jako příští středu v Praze. Můžeme postoupit jedině v případě, že se nám oba zápasy povedou. Pak by to byl nádherný příběh," přidal padesátiletý odborník, jenž se jako hráč svého času objevil v San Sebastianu či Wolfsburgu.

O skalpu letenského "S", jemuž bude chybět v úvodním měření sil Ondřej Čelůstka, sní i střední obránce Maximilian Hoffmann. "Bude to náročná bitva. Nemusíme se ale za nic schovávat. Pokud v prvním utkání předvedeme dobrý výkon, doufám, že naše cesta soutěží bude pokračovat," zaznělo z úst zadáka, jehož tým před pár dny vstoupil do Rakouského poháru přesvědčivou výhrou 6:0.

Na tribunách Allianz Stadionu, který má kapacitu více než 28 tisíc míst, by mělo být v úterý večer okolo 16 tisíc diváků. "Konečně si znovu zahrajeme před skvělým publikem. Všem nám to dodá energii navíc," doplnil sedmadvacetiletý stoper, jenž strávil v Rapidu celou svou dosavadní kariéru.

Vítěz dvojzápasu bude mít jistotu účasti v hlavní fázi Evropské ligy, pokud by tedy vypadl s Monakem. Poraženého pak čeká 3. předkolo EL proti kyperské Famagustě.

Vrba: Máme teď hodně silný kádr. Je spousta hráčů, kteří nenastoupí, ale mají kvalitu na to, aby mohli kdykoliv mužstvu pomoct