Brno bude v úvodu bez Vaňka i Šurala. Dostálek řeší ještě jeden přestupový otazníček...

Brno bude v úvodu bez Vaňka i Šurala. Dostálek řeší ještě jeden přestupový otazníček...

Richard Dostálek ozřejmil, že letní příprava Zbrojovky byla poměrně krátká a proběhlo v malinko jiném modelu, než byli na brněnské půdě zvyklí.

"S hráči jsme už před startem přípravy mluvili, aby na to byli nachystaní, to se celkem povedlo. Měli jsme k dispozici velký počet hráčů, odehráli jsme všechno podle plánu. S tréninkovým procesem jsem byl celkem spokojený, hráči se chtěli ukázat, na odvedených výkonech v zápasech dále pracujeme. Ukázalo se nám, s kým můžeme pro následující období počítat pro základní sestavu," pochvaloval si na webu fczbrno.cz kouč.

Jak je spokojený s posílením mužstva, což měl na starosti Tomáš Požár? "Myslím, že nenajdete trenéra, který by vám řekl, že je spokojený. Nás trápily odchody mladých hráčů směrem do ofenzivy, ale bránit v růstu jsme jim nechtěli a myslím, že náhrada je adekvátní. Teď už je to o tom, jak hráče dokážeme poskládat na hřišti. Ještě pořád řešíme jeden otazníček, bavíme se dnes a denně. Obecně to v každém přestupním období je tak, že to okno je do poslední chvíle otevřené. Kádr tím pádem nelze považovat za uzavřený," přidal na tiskové konferenci sedmačtyřicetiletý rodák z Uherského Hradiště.

V úvodu ročníku FNL nebude moci počítat s dvojicí důležitých hráčů Ondřejem Vaňkem a Jakubem Šuralem. "Ondra Vaněk trénuje individuálně s kondičním trenérem. Kuba Šural se postupně připojuje k týmu, tam je to ještě otázka nějaké doby. Konkrétní být nemůžu, protože to zranění bylo poměrně těžko čitelné,“ zaznělo z úst Dostálka, jenž potvrdil, že primárním cílem je návrat mezi elitu. "Zatím nevnímám ambice ostatních celků, naše je jasně daná. Jestliže se podívám na loňskou tabulku, první skončil Hradec a postoupil, druhá byla Líšeň, ta by se měla řadit k favoritům soutěže. My se té pozice nevzdáváme, určitě tam budou silné týmy, které nás budou chtít potrápit. K soutěži přistupujeme s velkým respektem, soutěž jsme si vyzkoušeli a víme, jak náročná a těžká je.“

Důležitý bude již páteční start proti Táborsku. "Hráči v přípravě ukázali, kdo si zaslouží hrát. V sestavě je velký tlak, máme z čeho vybírat, jsou tam ještě dvě okénka, o kterých se budeme rozhodovat směrem k pátečnímu utkání," uzavřel na fczbrno.cz Dostálek.

ZAVADIL I ŘEZNÍČEK JSOU POD TLAKEM KONKURENCE, ALE OBA V TRÉNINKU UKÁZALI, ŽE NA HŘIŠTĚ PATŘÍ

Zdroj: fczbrno.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.