Sparta nezvládla druhý poločas a doma bude muset dohánět ztrátu, Celtic remizoval s Midtjyllandem

Letenští zažívají po pěti letech boj o účast v základní skupině Ligy mistrů. V úvodním zápase 2. předkola LM svěřenci trenéra Pavla Vrby podlehli Rapidu Vídeň 2:1.

Sparta proti Rapidu začala lépe a už ve 3. minutě šla do vedení, když po standardní situaci hlavou prosadil Ladislav Krejčí ml.

Ve 36. minutě Vindheim pěknou uličkou našel Wiesnera, který se dostal z pravé stany před Strebingera, ale ve velké šanci trefil jen nohu dobře postaveného brankáře domácích.

Druhý poločas byl oproti tomu prvnímu v režii domácího Rapidu Vídeň. Letenští si nevypracovali prakticky žádnou gólovou šanci. Hrdinou domácích byl Knasmüllner, který vstřelil dvě branky, čímž dostal Rapid do odvety v Praze do lepší pozice.