Střelec jediné sparťanské branky Krejčí věří, že v odvetě Spartu poženou vpřed fanoušci

Střelec jediné sparťanské branky Krejčí věří, že v odvetě Spartu poženou vpřed fanoušci
OBSAHUJE VIDEO

Ladislav Krejčí mladší byl jediným střelcem pražské Sparty v úvodním utkání 2. předkola Ligy mistrů, kdy hned zkraje klání otevřel skóre. Sparta ale v druhém poločase dvakrát inkasovala a na hřišti Rapidu prohrála 1:2.

Podle šikovného záložníka nastala chyba ve druhém poločase, kdy Letenští pustili Rapid do moc velkého pressingu. „Pustili jsme soupeře až k našemu vápnu. Tam jsme to potom nedohráli. To byla základní chyba. Dopustili jsme se jí víckrát a Rapid toho využil,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru k utkání. „Měli jsme šanci na 2:0. Věřím, že bychom pak vyhráli. Šance musíme využívat, jsme v soutěži, kde těch možností nebude tolik. Pokud chceme uspět, musíme si v koncovce poradit lépe,“ konstatoval posléze.

 A jak hodnotí Krejčí svou gólovou situaci? „Připravoval jsem se na to tak, abych podobné situace proměnil. V těchto situacích si momentálně věřím. Byl jsem připravený. Jsem rád, že to tam padlo. Žádné taktické záměry, že bychom chtěli dát gól v prvních pěti minutách tam nebyly,“ přiznal s tím, že z taktického hlediska bylo prostě záměrem dát gól kdykoliv.

 „Na mě žádný tlak nedolehl. I kvůli tomu fotbal hrajeme, bychom v takové atmosféře mohli hrát. Já jsem za to byl jedině rád,“ komentovala sparťanská sedmatřicítka bouřlivou atmosféru na stadionu Rapidu, před kterou byli letenští fotbalisté dopředu varováni.

 „My si zápas vyhodnotíme, abychom to viděli z vyššího pohledu. Nebudou mít důvod měnit svou hru.  O to víc se na to musíme připravit. Musíme najít skuliny, kterých můžeme využít a odpíchnout se ze situací, které nám vycházely,“ filozofoval na závěr pozápasového rozhovoru střelec zatím jediného sparťanského gólu v tomto předkole o druhém utkání. „V domácím zápase nás poženou naši fanoušci. To nám doufám také napomůže a půjdeme si za tím, co si všichni přejeme,“ naznačil ještě Krejčí víru, že vídeňskou atmosféru sparťanští fans Rapidu hravě oplatí.

Nadstavba v české lize? Ano. Ale ve dvou skupinách – o titul a o záchranu! Prostřední „skupinu o nic“ zrušme!

Zdroj: Sparta.cz