Vozábal: Chceme, aby u nás Penner podepsal a těšíme se na přítomnost fanoušků

Vozábal: Chceme, aby u nás Penner podepsal a těšíme se na přítomnost fanoušků
PŘED SEZONOU

Dynamo České Budějovice představilo své cíle pro nadcházející sezónu, která pro Jihočechy odstartuje nedělním domácím utkáním s Teplicemi. Budějovické těší, že se stabilizoval kádr a nemají už tolik hráčů získaných pouze na hostování.

„I díky aktivní práci nového majitele jsme byli schopní přivést nové hráče. Společně s ním a s Davidem Horejšem (trenér, pozn. red.) jsme se vždy shodli na jménu a pak jsme se do toho pustili. Nejtěžší bylo přivést první hráče, protože poté už se tým představuje snáz, když už má nějakou kostru. Hráčský trh stále sledujeme, ale už hledáme fotbalisty nebo už jenom jednoho fotbalistu, který by přišel a rovnou týmu pomohl,“ uvedl na tiskové předsezonní konferenci sportovní manažer klubu Martin Vozábal. Ten rovněž přiznal, že se snaží doladit příchod Nicolase Pennera, nadějného dvacetiletého ofenzivního fotbalisty, který už v šestnácti podepsal smlouvu s italským Juventusem, ale nyní se po nucené pauze vrací do Čech.

„Nicolas Penner se s námi připravoval na soustředění v Rakousku a připravuje se i nadále. Sám cítí, že po dlouhé pauze se potřebuje rozehrát a dostat do správné kondice. Rádi bychom mu nabídli smlouvu, aby u nás zůstal a uvidíme, zda se domluvíme. Chceme ho v našem klubu mít," vysvětlil sportovní manažer Budějovic. Dalším fotbalistou, kterého by v Budějovicích chtěli ulovit je pak David Houska.

Posun s kmenovými hráči Dynama kvituje i kouč Budějovic David Hořejší. „Je pro nás velký posun, že už máme jenom dva hráče na hostování a jinak je náš kádr složený z fotbalistů, kteří nám patří. S přípravou jsme spokojení, měli jsme možnost pracovat s celým týmem, protože příchody se nám povedlo dotáhnout. Mohli jsme se týden připravovat v krásných podmínkách v Kaprunu, kde jsme sehráli dva zápasy, a hlavně utkání s Krasnodarem nám ukázalo, že jdeme správnou cestou. Věřím, že noví hráči, co přišli, pro nás budou velkými posilami a posunou celý klub dopředu,“ uvedl trenér klubu, který by se chtěl podle slov nového předsedy představenstva Vladimíra Koubka umístit do desátého místa.

„Chceme usilovat o umístění do desátého místa. Byl by alibismus, kdybychom nechtěli hrát vysoko a měli malé cíle. Druhým cílem bude postup B-týmu do třetí ligy. Rozpočet bude podobný jako v uplynulé sezoně, tedy okolo 70 milionů," vysvětlil na tiskové konferenci Koubek, kterého mimo jiné těší i to, že klub bude moci nabídnout fanouškům k sledování fotbalu pivo Budvar, partnera budějovického fotbalu.

A právě na fanoušky se v Budějovicích hodně spoléhají. „Těší nás, že může dorazit až pět tisíc diváků. Je to opravdu strašně důležitý faktor a pomůže to hráčům i celému klubu. Věřím, že nám pomohou úspěšně odstartovat,“ řekl na závěr tiskové konference Vozábal.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.