Viděl jsem Slavii hrát v Evropě, což byla motivace sem přestoupit, hlásí Ousou po podpisu v Edenu

Viděl jsem Slavii hrát v Evropě, což byla motivace sem přestoupit, hlásí Ousou po podpisu v Edenu

Výrazně zbrojení před novou sezonou koná pražská Slavie, která se připravuje nejen na obhajobu prvenství v české nejvyšší soutěži a tuzemském poháru, ale ve hře je také účast v prestižní Lize mistrů. I proto sešívaní povolali do zbraně švédský talent, který by mohl být vhodnou tváří do středu defenzivní řady.

Do Edenu přicestoval s početnou rodinou a upsal se na dlouhých pět let. Kapitán švédské jednadvacítky Aiham Ousou přiznal, že v rozhodování sehrála roli možnost hrát evropské poháry. „Pocity jsou úžasné, splnil se mi sen. Vím, že Slavia je opravdu velký tým, hraje skvělý fotbal. Myslím si, že se mi to bude sedět. V posledních letech pod trenérem dosáhla vynikajících úspěchů,“ nechal se slyšet Ousou bezprostředně po podpisu.

Právě možnost bojovat v pohárové Evropě byla rozhodujícím faktorem, na který švédský mladík slyšel. „Viděl jsem hodně jejich sestřihů. Na celé zápasy Evropské ligy a Ligy mistrů jsem nekoukal, ale výsledky znám. Byly opravdu velmi dobré, remíza na Barceloně, výhry s Leicesterem a Rangers. Výsledky a úspěchy, kterých dokázala, na mě udělaly dojem,“ pokračoval schopný stoper.

Hned v srpnu by tuto atmosféru mohl okusit a zapojit se do bojů o Ligu mistrů. „Je to pro mě velká motivace. Vždycky jsem chtěl být nejlepší, bojovat ve velkých klubech a soutěžích. Zahrát si je. Viděl jsem hrát Slavii v Evropě, viděl jsem její úspěchy a motivovalo mě to sem přestoupit. Očekávám, že česká nejvyšší soutěž bude hodně fyzicky náročná. S vysokými hráči a útočníky. Musím se na ně připravit jak kondičně, tak psychicky,“ dodal kapitán švédské jednadvacítky.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.