Bílek: Pět zraněných hráčů dokážeme nahradit, máme dostatečně široký kádr, nemám z toho zamotanou hlavu

Bílek: Pět zraněných hráčů dokážeme nahradit, máme dostatečně široký kádr, nemám z toho zamotanou hlavu
PŘED SEZONOU

V prvním zápase 2. předkola Evropské konferenční ligy bude chybět Plzni proti Dynamu Brest hned pět opor. Podle slov trenéra Michala Bílka by to neměl být problém

Ve čtvrtek proti Brestu nenastoupí brankář Jindřich Staněk, obránci Milan Havel s Lukášem Hejdou ani záložníci Pavel Bucha s Lukášem Kalvachem. „Chybí nám důležití hráči, ale nemám z toho nějak zamotanou hlavu, protože věřím hráčům, kteří tady jsou a nastoupí místo nich. Věřím, že odvedou dobrý výkon a po zápase budeme všichni spokojeni,“ citoval web aktualne.cz slova Michala Bílka z tiskové konference.

Brest má výhodu v tom, že běloruská liga se hraje odlišným systémem a týmy mají za sebou už šestnáct kol, aktuálně je na šestém místě tabulky „Jejich hra je založená na poctivé defenzivě, ale hrajou velmi rychle dopředu. Mají v útoku hráče z Ukrajiny (Stanislav Bilenkij), který je velmi dobrý a nebezpečný v pokutovém území, má dobrou střelu. Na brejky a tohohle hrotového útočníka si budeme muset dávat velký pozor,“ varoval šestapadesátiletý trenér Plzně.

Do Doosan arény může přijít okolo pěti tisíc diváků. „Všichni se moc těšíme, až se fanoušci vrátí na stadion. Teď je to 50 procent, věřím tomu, že v dohledné době se všechno uvolní tak, aby atmosféra na stadionech byla bezvadná. Nehrajeme to jenom tak, že si to tady rozdá 22 lidí, ale hrajeme to pro fanoušky. Moc se těšíme, že už tady budou,“ zakončil Bílek.

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.