Baník do ligy vyrukuje s osmi novými tvářemi. Dokáže Lischka nahradit Stronatiho?

Baník do ligy vyrukuje s osmi novými tvářemi. Dokáže Lischka nahradit Stronatiho?
PŘED SEZONOU

Za posledních deset měsíců, kdy se stal sportovním ředitelem Baníku Ostrava Alois Grussman, přišla do týmu celá jedenáctka. Před novou sezonou tým pod vedením Ondřeje Smetany hlásí osm posil.

Do Ostravy se vrátili z hostování obránce Denis Granečný, záložníci Ondřej Chvěja a Roman Potočný, z dorostu povýšil bek Jaroslav Harušťák. Velkou posilou, byť prozatím jen na hostování je obránce David Lischka ze Sparty, dále z Mladé Boleslavi Lukáš Budínský s Jiřím Klímou a Ladislav Almási z Ružomberku. Do Baníku ještě přišel nadějný středopolař Jiří Boula, který zatím bude hostovat v Táborsku.

„Posty máme zdvojené, což je znát na zlepšování hráčů. Všichni chtějí nastoupit. Kádr se celkem obměnil a zkvalitnil,“ prohlásil před startem Grussman, jehož slova citoval web idnes.cz.

Ztrátou budou odchody Stronatiho do maďarského Puskáse a Martina Filly do Zlína. „Zio (Stronati) byl oporou týmu, ale přišel čas, aby se posunul dále. Martin je také obrovský profík. Šel mladým příkladem, dobře pracoval, ale postupně dostával na hřišti méně prostoru, než by si hráč jeho zkušeností a kvalit zasluhoval. Nahoru se derou mladší,“ pronesl trenér Baníku Ondřej Smetana.

Lischka by měl nahradit Stronatiho. „David ukázal své kvality, ale potřebuje trochu čas, protože v minulé sezoně moc nehrál. Absolvoval ale celou přípravu, pracuje. Progres je na něm vidět. Prostor dostane a bude na něm, aby byl lídrem týmu. Věřím, že se mu podaří vrátit se do někdejší formy,“ citoval server idnes.cz slova ostravského kouče.

Zdroj: idnes.cz

Mluvit o konkrétním umístění je nesmysl, chceme nabídnout atraktivní a dynamický fotbal, zavazuje se Jílek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.