Byl by alibismus, kdybychom nechtěli hrát vysoko, budeme usilovat o umístění do desátého místa, zní z jihu Čech

Byl by alibismus, kdybychom nechtěli hrát vysoko, budeme usilovat o umístění do desátého místa, zní z jihu Čech
PŘED SEZONOU

Cíl do desátého místa, další možné posily, nový předseda, kapitán či partner na dresu. Nejen o tom se mluvilo na tiskové konferenci Dynama.

I na jihu Čech se chystají na novou sezonu s novým předsedou představenstva Vladimírem Koubkem. „Za tu dobu jsme měli jednoho soupeře, kterým byl čas. Po skvělé práci sportovního úseku se nám podařilo posílit kádr a přivést do klubu nové fotbalisty. Další informací je, že 26. července půjdou všichni hráči i členové realizačního týmu na očkování. Vážíme si, že jsme nemuseli nikoho přemlouvat,“ uvedl na úvod šéf Dynama, jehož slova citoval klubový web dynamocb.cz.

Budějovice do ligy nastoupí s novým sponzorem, budějovickým Budvarem. „Považuji za úspěch celého klubu, že jsme se s budějovickým Budvarem domluvili. Všichni jsme udělali všechno pro to, abychom byli na nový ročník připravení,“ posléze dodal. Koubek pronesl i sezonní cíle. „Chceme usilovat o umístění do desátého místa. Byl by alibismus, kdybychom nechtěli hrát vysoko a měli malé cíle,“ přidal.

Nově kapitánskou pásku dostal Martin Králik. „Je pravda, že se kabina poměrně obměnila. Myslím si, že noví hráči zapadli dobře, ale vše se ukáže až na hřišti,“ konstatoval šestadvacetiletý Slovák.

Do klubu by mohl ještě nějaký hráč přijít. „I díky aktivní práci nového majitele jsme byli schopní přivést nové hráče. Hráčský trh stále sledujeme, ale už hledáme fotbalisty nebo už jenom jednoho fotbalistu, který by přišel a rovnou týmu pomohl,“ uvedl sportovní manažer Martin Vozábal na webu dynamocb.cz.

Tým zatím posílili slovenský gólman Dávid Šípoš z Nitry, záložníci Ondřej Mihálik z Plzně, Patrika Hellebrand ze Slavie, Jakub Hora z Teplic, z Mladé Boleslavi přišel střelec Michal Škoda, z Olomouce obránce Martin Sladký a nadějný Emmanuel Tolno z Táborska.

Zdroj: dynamocb.cz

Baník do ligy vyrukuje s osmi novými tvářemi. Dokáže Lischka nahradit Stronatiho?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.