Boleslav ulovila stopera, jenž působil v obou pražských "S". Se Suchým by měl tvořit ideální stoperskou dvojici, libují si v klubu

Boleslav ulovila stopera, jenž působil v obou pražských "S". Se Suchým by měl tvořit ideální stoperskou dvojici, libují si v klubu
OBSAHUJE OHLASY

Další posilou se pochlubila družina okolo trenéra Karla Jarolíma. Klub z města škodovek získal zkušeného stopera Ondřeje Karafiáta, který bude v Mladé Boleslavi hostovat nejméně rok.

Karafiát v nejvyšší soutěži odehrál 132 zápasů a vstřelil tři góly. Do Slavie přestoupil loni v červenci, ale podzim sešívaný dres oblékl jen v pěti ligových utkání a jaro opět strávil pod Ještědem. Dříve prošel Spartou, Žižkovem či Českými Budějovicemi.

„Ondřej má již fotbalové zkušenosti a patří k velmi dobrým fotbalistům. Z jeho působení v Mladé Boleslavi v nové sezóně mám radost vzhledem k tomu, že jsme o něho už dříve stáli, ale jeho příchod k nám se povedl až nyní. Věřím, ze naší defenzívě hodně pomůže,“ neskrýval nadšení prezident klubu Josef Dufek, kterého citoval klubový web fkmb.cz.

Důležitost tohoto angažmá potvrzuje i hráčův agent Pavel Paska. „Pro Ondru to bude jeho nejdůležitější sezóna, v níž věřím, že naplní svůj nesporný potenciál a bude se mu v Mladé Boleslavi dařit.

Boleslav již dříve získala na stoperskou pozici velezkušeného Marka Suchého. „Od Máry Suchého je co se učit. Je obrovsky zkušený, něco už ve fotbale prošel, takže to vedle něho pro mě určitě bude škola. Doufám, že se to ve projeví v celé nejbližší sezóně. Budeme se snažit vzadu hrát s čistým kontem,“ dodal pro fkmb.cz Karafiát.

Zdroj: fkmb.cz

Byl by alibismus, kdybychom nechtěli hrát vysoko, budeme usilovat o umístění do desátého místa, zní z jihu Čech