Sparta si pojistila Plechatého a rázem ho poslala na hostování. Velká konkurence ho čeká i v novém působišti

Sparta si pojistila Plechatého a rázem ho poslala na hostování. Velká konkurence ho čeká i v novém působišti
PŘED SEZONOU

Dvaadvacetiletý obránce Dominik Plechatý prodloužil se Spartou smlouvu do léta 2024 a zároveň odešel hostovat na následující dvě sezony do Mladé Boleslavi.

Na hostování se nevztahuje opce, a tak by se měl Plechatý v létě 2023 hlásit opět na Letné. „Ve Spartě jsem neměl takové vytížení, jak bych si představoval. Když se uzdravil Štetina, tak tam bylo v přípravě sedm stoperů, takže hostování v Boleslavi považuji za důležitý krok v mé kariéře,“ uvedl bývalý mládežnický obránce pro web fkmb.cz.

Pracovalo se i s jinými možnostmi. „Ve hře byla i varianta, že bych pokračoval v Jablonci, ale když ten udělal Zeleného ze Slavie a do toho mně zavolal pan Jarolím, jehož nabídka mě příjemně překvapila, vzal jsem ji,“ konstatoval Plechatý.

Mladá Boleslav už na stoperskou pozici získala Marka Suchého či Ondřeje Karafiáta. Mladý stoper boj o základní sestavu nevzdává. „Ve hře byla i varianta, že bych pokračoval v Jablonci, ale když ten udělal Zeleného ze Slavie a do toho mně zavolal pan Jarolím, jehož nabídka mě příjemně překvapila, vzal jsem ji,“ přemítá svoji šanci na základní sestavu pro klubový web fkmb.cz.

Zdroj: sparta.cz, fkmb.cz

Hybš o zrušeném pravidlu o vstřelených brankách venku: Teď to bude jako v okrese, čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.