Jarolímova Boleslav v létě kvalitně posílila a chtěla by zaujmout diváky

Jarolímova Boleslav v létě kvalitně posílila a chtěla by zaujmout diváky
PŘED SEZONOU

Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím načne o víkendu druhou stovku odkoučovaných zápasů v nejvyšší soutěži. Jeho klub v letní pauze mohutně posiloval a přivedl do Boleslavi zvučná jména v čele s útočníkem Milanem Škodou a obráncem Markem Suchým. A právě kouč týmu z města aut by rád se svým mužstvem bavil diváky, kterých – pokud nepočítáme nucenou  koronavirovou absenci – v Boleslavi v posledních letech moc nebylo.

"Rád bych, abychom se pohybovali v horní polovině tabulky a abychom předváděli takový fotbal, který by diváka zaujal. Uvidíme, co z toho vzejde. Chtěli bychom být nepříjemní pro každé mužstvo,“ uvedl pro klubový web neurčité cíle Boleslavi.

To však může být i tím, že Jarolímovi příliš nesedí současný model nejvyšší české fotbalové soutěže. „Já bych zůstal při staré podobě bez nadstavbových skupin," vysvětlil. Druhá věc, která kouče Mladé Boleslavi trápí je to, že jeho kádr nyní prošel mohutnou změnou, i když příjemnou, a nebyl tak čas na sehrání.

„Kdybych říkal, že mužstvo potřebuje nějaký čas na sehrání, tak by to mohlo vyznít alibisticky. Základ z minulé sezony tady zůstal. Někteří hráči přišli, někteří odešli. Na druhou stranu noví hráči mají nějakou zkušenost. Věřím, že sehrání by snad nemělo trvat dlouhou dobu a víme, co chceme hrát. S letní přípravou jsem spokojený. Výsledky, kterých jsme dosáhli, nechci přeceňovat, ale ani podceňovat. Nějakou tvář to mělo. Pravda se ale ukáže, až začnou mistrovská utkání," prohlásil před startem nové sezóny mladoboleslavský trenér, který už považuje kádrovou podobu mužstva za téměř uzavřenou a nikdo by ho tak neměl opustit. Jarolím však ještě nevyloučil mírné posílení ofenzívy příchodem ještě jednoho útočníka.

Sparta si pojistila Plechatého a rázem ho poslala na hostování. Velká konkurence ho čeká i v novém působišti

Zdroj: www.fkmb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.