V první fázi pro nás bude důležité dostat se do skupiny o první až šesté místo, hlásí ostravský Grussmann

V první fázi pro nás bude důležité dostat se do skupiny o první až šesté místo, hlásí ostravský Grussmann

Baník, který zahajuje soutěž na jablonecké Střelnici, rozhodně nebude mít v sezoně 2021/2022 malé ambice. Základním cílem je postup do skupiny, ve které se bude bojovat o první až šesté místo.

"Po debatě se sportovním ředitelem a trenérským týmem jsme si stanovili jako cíl po základní části umístění v elitní skupině. Ale také zapracování nově příchozích hráčů a další začleňování odchovanců," uvedl na webu fcb.cz sportovní ředitel Alois Grussmann.

Funkcionář je přesvědčen o tom, že se ostravské mužstvo podařilo během léta zkvalitnit. Na dokonalejší sehrání však ještě bude třeba trochu času. "Za mého desetiměsíčního působení přišlo do Baníku jedenáct nových hráčů, z toho teď v posledním období osm. Mužstvo bude potřebovat čas, než si v něm vše sedne a než dostane svou tvář. Cíle Baník musí a chce mít ty nejvyšší, ale v první fázi pro nás bude důležité dostat se do skupiny o první až šesté místo," zopakoval exopavský představitel z Bazalů, jehož slova nabídl web fcb.cz.

Realizační tým kouče Ondřeje Smetany v posledních dnech rozšířil také reprezentační asistent Tomáš Galásek. "Víte, že jsme se předtím neznali. Ale často jsme si telefonovali a za to krátké období, po které Tomáš v Baníku je, do realizačního týmu zapadl. Až bych řekl, že se k nám vyloženě hodí. Jsme všichni rádi, jsou to další zkušené oči do realizačního týmu. A myslím, že i hráči cítí, že je přínosem a že jeho názory mají váhu. Bude mít s Honzou Baránkem na starost standardní situace, bude se starat o středovou řadu, povede individuální tréninky našich záložníků, bude se podílet na skladbě tréninku, způsobu hry záměrech, taktice, plánech. To vše spolu diskutujeme a na tom se bude podílet. Je součástí realizačního týmu, moje pravá ruka, takže jeho podíl na chodu týmu je velký," doplnil na fcb.cz mladý stratég.

V průběhu ročníku 2021/2022 mimochodem začnou oslavy stoletého výročí. Program oslav bude zveřejněn v úvodu září. "Do sezony vstoupíme ve stejných dresech, v jakých jsme hráli v minulé sezoně, nicméně na jaře už budou dresy jiné, výroční. Jsem rád, že se podařilo přivést nové a silné partnery. Ať už se jedná o výrobní závod Hyundai v Nošovicích, který se stal generálním partnerem Akademie Baníku, nebo společnost Fortuna, a vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou spolupráci, bude v následujícím období také jedním z hlavních partnerů Baníku Ostrava," zakončil na fcb.cz výkonný ředitel Michal Bělák.

Mám svůj soukromý střelecký cíl, chtěl bych dosáhnout na dvouciferné číslo, prozrazuje Poznar

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.