Gebre Selassie podle Štajnera všechny převyšuje. Jedno menší minus ovšem exreprezentant vidí...

Gebre Selassie podle Štajnera všechny převyšuje. Jedno menší minus ovšem exreprezentant vidí...

Mimořádně ostřílený defenzivní specialista Theodor Gebre Selassie (34) by se měl po svém návratu na podještědskou půdu zařadit okamžitě k největším osobnostem tuzemské prvoligové scény.

"Theo to má jako já, vrací se domů. To je úplně něco jiného, než čeká Suchého či Škodu v Boleslavi. Znám to z vlastní zkušenosti – když jsem se šel rozehrát na hostování do Sparty, nesedl mi tým, prostředí ani Praha. Pak v Liberci už jsem byl ale zase v pohodě," přednesl na webu isport.blesk.cz o jedenáct let starší Jiří Štajner, jenž stále kope v nižších soutěžích.

Dnes již bývalá ikona Werderu Brémy by podle něj měla být dostatečně vidět. "Viděl jsem dva zápasy proti druholigovým soupeřům a musím říct, že všechny převyšuje. Je vidět, že hrál ještě před pár měsíci pravidelně bundesligu. Jediné nebezpečí nebo menší minus vidím v tom, že pravděpodobně nebude hrát na svém klasickém postu. Ale on to zvládne i tak," naťukl Štajner možnost, že by ho mohl Pavel Hoftych nasadit i na stoperskou pozici či do středu záložní formace. "Uhraje si to. Ale myslím si, že kdyby nastupoval na pravém beku, tak by dominoval ještě víc."

Obránce by měl být i velkým vzorem pro perspektivní libereckou krev. "Liberec má celkem mladý tým, určitě po Theovi kluci koukají, je to profík se vším všudy. Mohou se toho od něj hodně naučit," uzavřel na stránkách Deníku Sport Štajner, jenž stejně jako Gebre Selassie odehrál v bundeslize celou řadu sezon.

Mám svůj soukromý střelecký cíl, chtěl bych dosáhnout na dvouciferné číslo, prozrazuje Poznar

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.