Krmenčík: Chtěl bych tady vyhrát titul, aby si mě fanoušci Slavie aspoň trošku oblíbili

Krmenčík: Chtěl bych tady vyhrát titul, aby si mě fanoušci Slavie aspoň trošku oblíbili
OBSAHUJE VIDEO

Do vršovického Edenu dorazilo 92 soutěžních branek, které zatím ve své kariéře nasázel soupeřům ostřílený reprezentační útočník Michael Krmenčík (28). Forvard s minulostí v Bruggách a Paoku Soluň, jehož konto zdobí tři české tituly, dorazil do metropole na roční hostování s povinnou opcí, pakliže se slavnému "S" podaří proniknout do základní skupiny Ligy mistrů.

"Pocity jsou super. Vrátil jsem se domů do Česka a když se ozvala Slavia, tak to byla jasná volba. Chtěl bych tady vyhrát titul, být prospěšný pro tým, aby si mě fanoušci Slavie aspoň trošku oblíbili," hovořil těsně po podpisu pracovní dohody nový svěřenec Jindřicha Trpišovského, který je podle názoru kouče v ideálním fotbalovém věku.

Zájem trenérského štábu ho potěšil. "Těším se na spolupráci s panem Trpišovským. Vím, že mě jako mladého kluka asi dvakrát trénoval a když se moje kariéra začala nějakým směrem ubírat, tak mě chtěl do Liberce. Už ani nevím, proč to tehdy nevyšlo. Do třetice všeho dobrého se to podařilo a moc se těším, že ukážu, že fotbal hrát umím," přidal na webu slavia.cz "Krmelec".

V útoku Slavie ho čeká konkurence v podobě Petara Musy, Stanislava Tecla, Micka van Burena, Jana Kuchty či Abdallaha Simy. Je možný, že však ještě někdo odejde. "Konkurence je všude. Zažil jsem ji i venku a vždy si s ní tak nějak poradil. Těším se, až vyběhnu na hřiště a pomůžu týmu. Už jsem se potkal s pár kluky, zdravili jsme se. Třeba Bóřu, Masa a tyhle kluky znám z reprezentace a s Alešem Mandousem jsem hrál ještě v Plzni v dorostu. S Kubou Hromadou taky. Znám tu skoro celý tým. Slavie je vlastně reprezentace, takže tu znám všechny," usmíval se na klubových stránkách Krmenčík.

Zkušeného střelce láká jak další primát, tak evropský pohár. "Pět titulů je sice hezkých, ale dva z nich nepočítám. Ty belgické, neměl jsem na nich zásluhu. Tři v Česku ano, je to sice hezká bilance, ale teď jsem tady ve Slavii a chci vyhrát trofej tady. A i když jsem mohl hrát evropské poháry v PAOKu a Bruggách, tak jsem sem chtěl opravdu moc. Jsem rád, že Slavia bude hrát evropské poháry a myslím, že bude hrát důstojnou roli," uzavřel na slavia.cz explzeňský útočník, jenž v minulosti prošel také Duklou.

Matoušek: Jsem teď připravený nejlíp za poslední dva roky. Chci začít dávat góly jako dřív

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.