Nejen Ramos, defenzivní řady Realu by už brzy měl opustit i druhý klíčový stoper

Nejen Ramos, defenzivní řady Realu by už brzy měl opustit i druhý klíčový stoper

Bílý balet si i navzdory ekonomické krizi způsobené pandemií koronaviru nemůže dovolit v kádru udržet své největší hvězdy.

Kapitán Sergio Ramos byl už představen jako nová posila PSG a co nevidět by po jeho šlépějích mohl kráčet i Raphael Varane. Ten obléká bílý dres královského celku již dlouhých deset let, nyní ho však od konce aktivní smlouvy dělí jen jeden rok.

Vedení Realu sice fracnsouzskému stoperovi předložilo nový kontrakt, ale v tom mu nabízí pouhou polovinu toho, co by si nadaný obránce vydělal na Old Trafford v dresu Manchesteru United. To je mimochodem také klub, kterému Varane již řekl své ano.

Jak odhalil uznávaný novinář Fabrizio Romano, nyní se už řeší jenom přestupová suma mezi oběma kluby. Rudí ďáblové za osmadvacetiletou posilu nabízí částku okolo padesáti milionů eur, Real by přeci jen rád získal něco blíže k šedesáti milionům.

Podmínky smlouvy jsou pro Varaneho již připraveny. Severoanglickému celku se má upsat do léta roku 2026. Trenér Ole Gunnar Solskjaer by rád talentovaného Francouze v obranné dvojici spojil s Harrym Maguirem.

Vedle Varaneho mají United zájem ještě o zisk záložníka. Hovoří se o Declanu Riceovi z West Hamu či Eduardovi Camavingovi ze Stade Rennes. Zvučnějšího jména bychom se dočkali v případě, kdyby naopak z Manchesteru odešel Paul Pogba.

Zdroj: Fabrizio Romano

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.