Bylo vidět, že kluci žijí jako jeden tým, těšilo po výhře kouče Brna Dostálka. V čem měl k mužstvu výhrady?

Bylo vidět, že kluci žijí jako jeden tým, těšilo po výhře kouče Brna Dostálka. V čem měl k mužstvu výhrady?

Byla to spíš válka než fotbal. Ale s vítězným koncem pro Zbrojovku, což se počítá ze všeho nejvíc. A ví to i trenér Moravanů Richard Dostálek, jenž si na lavičce Moravanů odškrtl vítězný vstup do druholigové sezony. Jeho tým zvítězil v Táborsku 1:0, o jediný gól střetnutí osm minut před koncem postaral Jakub Přichystal.

„Trvalo nám nějakých třicet minut, než jsme se do toho dokázali dostat. Pak jsme ve zbytku poločasu měli dobré pasáže. Ve druhé půli jsme naopak byli nejprve silní na balonu, ale pak jsme z toho vypadli a podržel nás gólman Berkovec. Šancí jsme moc neměli, o to cennější výhra je. Důrazem v pokutovém území nás zachránil Kuba Přichystal,“ zhodnotil na webových stránkách klubu Dostálek.

Hlavně po hodině hry měli domácí pasáž, v němž obraně soupeře dokázali zle zatápět. Táborsko přitom paradoxně hrálo v tu chvíli v dočasném oslabení při ošetřování jednoho z hráčů. „Z naší strany to byla nekoncentrovanost. Místo abychom si vytvořili tlak, pustili jsme oslabeného soupeře do šance. To si musíme vyříkat, protože když nás soupeř v takových momentech potrestá, budou se nám zápasy jen těžko otáčet," uvědomuje si trenér Brna.

Klíčovou postavou utkání byl brankáře Berkovec, který zlikvidoval hned několik vyložených šancí soupeře. „Výborný zápas odehráli Pavel Zavadil, Řezňa a další, ale Berky z toho vyčníval tím, jakým způsobem čapnul gólovky domácích. Podržel nás, ale pochválit bych chtěl všechny, i střídající hráče. Dnes na nich bylo vidět, že žijí jako jeden tým i na lavičce, pomohli si navzájem a zápas odjezdili," pochválil mužstvo Dostálek.

Další zápas čeká jeho soubor už příští neděli, kdy v souboji dvou nejvytších favoritů druhé ligy přivítá Opavu. 

Zdroj: fczbrno.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.