Věřím, že kurzy sázkovek hráče zdravě naštvou, říká trenér Teplic Kučera. Dožije se ligového jara?

Věřím, že kurzy sázkovek hráče zdravě naštvou, říká trenér Teplic Kučera. Dožije se ligového jara?

Podle Fortuny, generálního sponzora české nejvyšší fotbalové soutěže, je právě on nejvážnějším kandidátem na prvního odvolaného kouče této sezony. A pořádně nahnuté to má mít i jeho tým, jenž je po nováčkovi z Hradce Králové pro změnu druhým nejvážnějším kandidátem na sestup. "Věřím, že tyhle prognózy se pro nás stanou hnacím motorem," říká teplický lodivod Radim Kučera, jehož soubor vstoupí do sezony nedělním kláním v Českých Budějovicích.

Není se co divit, že sázkové kanceláře Teplicím moc nevěří. V jarní části ligy byly po Opavě druhým nejhorším týmem, navíc ani jejich hra často nesnesla ta nejpřísnější fotbalová měřítka. Jak to asi bude v sezoně nové, do které Severočeši vstoupí se čtyřmi přípravnými prohrami v zádech a s rozpočtem sníženým o 15 milionů korun? Podle Fortuny to bohužel nejspíš skončí baráží o udržení...

"Věřím, že tyhle předpoklady sázkových kanceláří budou pro hráče hnacím motorem. Nikdo nechce hrát o záchranu a pohybovat se ve spodních patrech tabulky. Nacházeli jsme se tam minulou sezonu a teď se tomu chceme rozhodně vyhnout," burcuje trenér Kučera.

Snížení rozpočtu za zásadní problém nepovažuje. "S ekonomickou situací jsme všichni v klubu ztotožnění. I tak se nám ale povedlo přivést hladové hráče, kteří tým okysličili. My se hlavně musíme vyvarovat hloupých gólů, které nás srážely," připomněl Kučera 66 inkasovaných gólů z minulé sezony. 

Z týmu odešly plánované opory jako David Heidenreich, Jakub Řezníček nebo Vukadin Vukadinovič. Kariéru pak ukončil legendární Admir Ljevakovič, který spolu s Janem Rezkem přesedlal do B-týmu.

Tým naopak posílili obránce Martin Chlumecký, záložník Denis Laňka nebo brankář Jan Čtvrtečka, jemuž bylo prodlouženo hostování ze Sparty. Z Letné by měl opět dorazit i záložník Jan Fortelný. 

"Máme příslib od Sparty, že už příští týden by tu mohl být s námi," uvedl sportovní ředitel klubu Štěpán Vachoušek, který do mužstva lanaří ještě jednu zvučnou posilu. Její jméno ale zatím neuvedl. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.