Mám pocit, že jsme mohli ty tři body urvat, řekl po utkání s Klokany trenér Hradce Koubek

Mám pocit, že jsme mohli ty tři body urvat, řekl po utkání s Klokany trenér Hradce Koubek
OBSAHUJE OHLASY

Nováček nejvyšší soutěže z Hradce Králové na úvod ligy potrápil fotbalisty pražských Bohemians. Kouč Hradce Miroslav Koubek se k utkání na tiskové konferenci vrátil. Mrzí ho, že si Hradec z „domácího“ utkání neodnesl všechny tři body, protože na to měl.

„Celkově bych to hodnotil jako zajímavé utkání - z hlediska nasazení, bojovnosti i kvality. Spousta herních situací a pasáží hry. Bylo to velice dobré ligové utkání. Ten úvod – mělo to tempo, mělo to patřičný důraz, agresivitu, říz. Myslím si, že jsme z hlediska Hradce Králové splnili předsevzetí, jak se chceme prezentoval v lize. Doufám, že nám to vydrží,“ hodnotil na pozápasové tiskové konferenci utkání a předvedený výkon nováčka trenér Miroslav Koubek.

Tím je podle kouče Hradce otevřená a útočná hra. „Samozřejmě byly pasáže, kdy byla velice nebezpečná Bohemka v přechodech, byť protože jsme byli otevření. Nás tam trápili hlavně Puskáč s Chramostou,“ naznačil Koubek, jak by se chtěl s Hradcem v lize prezentovat. „Ale mrzí mě, že jsme dostali gól ze standardky. A naopak se domnívám, že jsme měli ve druhém poločase a v závěru utkání k vítězství blíž, protože jsme tam měli dobré situace a velké šance,“ popsal dále, co jej z utkání trápí. „Mám ten pocit, že jsme mohli ty tři body urvat,“ dodal.

Koubek se vyjádřil i k tomu, že se během utkání zdálo, že s postupem času fotbalistům Bohemians odcházely síly, zatímco Hradec se snažil až do konce urvat vítězství na svou stranu. „Chtěli jsme se opřít o dobrou trénovanost, dobrý tělesný stav mužstva, bez toho by ta liga nešla hrát, kór u nováčka. Takže jsme na to dbali. Myslím si, že jsme na tom byli fyzicky dobře,“ řekl náročný trenér. „Já jsem si pořád říkal, koho já vystřídám, ale já neměl opravdu koho. Ti kluci jeli až do posledních minut. Jenom střídat pro střídání, abych naplnil nějakou praxi, že bych měl vystřídat… Takže jsem to udělal až v závěru, protože to mužstvo pořád táhlo a na nikom jsem neviděl úbytek sil a pořád jsme byli nebezpeční. Takže jsme to vydrželi v té jedenáctce skoro až do konce,“ dodal na závěr, co mu udělalo radost.

Radu potěšil dobrý tah se střídáním. A opět se rozčílil kvůli absenci novinářů na tiskové konferenci. Ať se na LFA někdo už zamyslí, vyzval

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.