V Jerevanu to prostě musíme zvládnout. Jsme dost zkušené mužstvo, abychom to dokázali, tvrdí Řezník

V Jerevanu to prostě musíme zvládnout. Jsme dost zkušené mužstvo, abychom to dokázali, tvrdí Řezník

Když vedl Viktorii jiný trenér, krajní bek Radim Řezník byl z Doosan arény zapůjčen do Mladé Boleslavi. Pod Michalem Bílkem se však na západ Čech vrátil a opět patří k důležitým článkům Plzně.

O třech bodech proti týmu, kde strávil jarní část uplynulého ročníku, dokonce rozhodl přímo on. "Jsem za to rád, ale hlavně je důležité, že jsme urvali tři body,“ pronesl klasickou fotbalovou mantru dvaatřicetiletý rodák z Českého Těšína.

"Začátek sezony je vždy těžký. I když jsme nehráli podle představ, tak jsme zvítězili a to je důležité. Každý se v tom tomto počasí i přes křeče vydal," chválil zbytek družiny někdejší zadák Baníku Ostrava, jenž už je majetkem klubu ze Štruncových sadů rovnou dekádu.

Ligová výhra je před odvetným zápasem druhého předkola Evropské konferenční ligy proti Brestu hodně důležitá. "Každá výhra je pro nás dobrá. Už v prvním zápase s Brestem jsme viděli, že to není jednoduchý soupeř. Navíc v Jerevanu bude velké teplo, ale my to prostě musíme zvládnout. Jsme dost zkušené mužstvo, abychom to dokázali," burcoval kabinu exreprezentant se třemi mezinárodními starty.

S Řezníkem ve všech bodech souhlasil i další navrátilec z hostování Luděk Pernica. "Jde o hrozně cenné vítězství. Je důležité urvat tři body v prvních zápasech sezony, kdy se třeba nehraje tolik na krásu. Teď pojedeme do Jerevanu zabojovat o postup," uzavřel na stránkách fcviktoria.cz exbrněnský stoper s minulostí v Jablonci.

Poulolo o rasismu na Letné: Byl jsem velmi rozzlobený a měl jsem tendenci dokonce odejít ze hřiště

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.