Nepřišel jsem do Zbrojovky počítat statistiky, ale postoupit do první ligy, upozornil Řezníček

Nepřišel jsem do Zbrojovky počítat statistiky, ale postoupit do první ligy, upozornil Řezníček
OBSAHUJE OHLASY

Třiatřicetiletý forvard Jakub Řezníček má za sebou svůj druholigový debut. Stalo se tak v brněnském dresu a on pomohl Zbrojovce na půdě Táborska k výhře gólovou asistencí.

"Čtyři měsíce jsem nehrál zápas, tak jsem se na to strašně těšil, a bavilo mě to. Jsem v Brně pár týdnů, všechno chce svůj čas. Musíme si na sebe zvyknout, je to také o synchronizaci. To se každým kolem bude zlepšovat. Ukázalo nám to, že nás čekají těžké zápasy. Každý se na nás bude chtít vytáhnout. Je to jenom o nás, my tyhle zápasy musíme zvládat," uvedl v interview pro idnes.cz bývalý útočník Sparty, Plzně či Mladé Boleslavi.

K dokonalosti však mělo první kol FNL daleko. "Čekal jsem od nás samozřejmě víc. Přežili jsme nějaké šance, hlavně po individuálních chybách, které si nesmíme dovolit. Musíme se zlepšit, což si myslím, že se povede, a bude to dobré. My jsme s tím ale počítali, že to bude těžké. Nepřekvapilo nás, že to bylo náročné, musíme se ale soustředit celý zápas na to, abychom nedělali takové chyby," upozornil na serveru idnes.cz nový svěřenec kouče Richarda Dostálka.

Do srovnání nejvyšší soutěže s druhou ligou se zatím extra nepouštěl. "Propastný rozdíl jsem v tom neviděl. Byly pasáže, že se občas nakopávalo, občas se hrál hezký fotbal," podotkl zarputilý bojovník, jenž už ve druhém městě České republiky v minulosti jednou působil.

A co osobní ambice? "Je jedno, kdo ty góly dá. Nepřišel jsem do Zbrojovky počítat statistiky, ale postoupit do první ligy," ukázal sebevědomí velezkušený spoluhráč nejstaršího hráče FNL Pavla Zavadila, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz. 

Conde? Je to dobrý hráč, ale momentálně o něm vůbec neuvažujeme, tvrdí Trpišovský

Zdroj: idnes.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.