Chybujícího sudího z Letné házet přes palubu nebudeme, nicméně k trestům jsme sáhli, zní z komise rozhodčích

Chybujícího sudího z Letné házet přes palubu nebudeme, nicméně k trestům jsme sáhli, zní z komise rozhodčích
OBSAHUJE OHLASY

Pavel Orel dostal od komice rozhodčích FAČR stopku na dvě utkání za chyby v sobotním duelu mezi Spartou a Olomoucí.

První zaváhání Orla přišlo v osmé minuty, když Štetina fauloval unikajícího Matouška a dostal žlutou kartu, VAR nezasáhl. „My jsme se na komisi po zhlédnutí záběrů shodli, že to měla být červená karta a VAR měl intervenovat,“ citoval web aktualne.cz slova šéfa komise Příhody.

Druhá chyba přišla ke konci první poloviny, když Adam Hložek ve skluzu vypíchl míč Matouškovi, který následně sparťanskému útočníkovi dupl na nohu. Tento zákrok se však obešel bez jakéhokoliv napomenutí a přerušení hry. „Z našeho pohledu to měla být červená karta, tady jsme se shodli. Hráč zodpovídá za to, kam šlape,“ sdělil nově zvolený šéf komise rozhodčích.

Penaltu si rozhodčí obhájil. „Co se týče pokutového kopu, jsou tam dva přestupky - jeden venku, jeden vevnitř pokutového území. Dejme tomu současně, nebo v půl vteřině. My jsme akceptovali výrok rozhodčího na hrací ploše a souhlasíme s penaltou, byť je to situace, která se nestává tak často,“ pokračoval.

Trestu se chybující rozhodčí nevyhnul. „K trestům jsme sáhli, ale tím nechci říct, že bychom Pavla Orla hodili přes palubu. To vůbec ne. Jsme si vědomi, že tam bylo tolik nejednoznačných situací, že naši důvěru má stále. Nicméně si dvě kola odpočine. K tomu přidáme jedno kolo pro VAR a AVAR (asistent videorozhodčího). Za dvě kola bude nasazen na těžké utkání a jedeme dál,“ dodal sedmačtyřicetiletý zkušený rozhodčí Radek Příhoda, jehož slova citoval web aktualne.cz.

Podle šéfa komise ostatní výkony rozhodčích v prvním kole české nejvyšší soutěže byly dobré.

Zdroj: aktualne.cz

Duel na Letné? Penalta budiž, měly přijít dvě červené karty, takové zákroky se musí vymýtit, zuří na výkon sudího Švancara

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.