Přeju si, abychom z Ďolíčku udělali s kluky nedobytnou pevnost, říká Kovařík

Přeju si, abychom z Ďolíčku udělali s kluky nedobytnou pevnost, říká Kovařík

Krajní záložník či bek Bohemians Praha 1905 Jan Kovařík (33) vyjádřil po remíze s hradeckým nováčkem mírné zklamání. I jeho výkon měl k ideálu daleko a je tak na čem pracovat a co zlepšovat...

"Cílem klubu je prostřední skupina. Určitě ne ta poslední, kde se hraje o záchranu. Oproti Plzni si musím v Bohemce zvykat na trochu jiný herní styl. Nevím, na kolik procent, ale jiný je. Naposledy jsem nastupoval ve Viktorce za trenéra Guľy, což byl dominantní fotbal, strašně moc přihrávek. Klidně i ve vlastním vápně, rozehrávka šla už od brankáře. V Bohemce je hra malinko jednodušší. Samozřejmě tam musejí být také bojovnost, agresivita a kvalita. Co se týká zázemí a fungování klubu, je vidět, že v Bohemce panuje rodinná atmosféra. Za úspěšné éry Plzně se vybudovalo prakticky všechno. Tam tedy rozdíl zákonitě je. Ale rozhoduje se na hřišti," připomněl v interview pro magazín Gôl bývalý hráč Litvínova, Teplice, Slavie, Českých Budějovic i Jablonce.

Soutěžní premiéru v Ďolíčku má pětinásobný šampion české nejvyšší soutěže teprve před sebou. "Moc se těším na první domácí zápas, na fanoušky Bohemky. Vím dobře, jak se cítí v Ďolíčku hostující hráči, příznivci Klokanů jim nikdy nic nedarují. V neděli tohle zažiju poprvé. Doufám, že jim budeme dělat většinou jen radost. I díky skvělým fanouškům získává Bohemka doma tradičně spoustu bodů. Věřím, že tomu tak bude i nadále. Doufám a přeju si, abychom z Ďolíčku udělali s kluky nedobytnou pevnost," uvedl na webu gol.cz nynější svěřenec Luďka Klusáčka, jenž by měl brzy zavítat do Klubu legend, neboť ve Fortuna:lize odehrál již 296 duelů.

Poprvé po osmi a půl letech navíc narazí na Viktorii Plzeň, se kterou dosáhl na největší úspěchy své kariéry. Pikantnost je tedy zaručena. "Před námi je hned na úvod obrovská výzva, v neděli přijede Plzeň. U Botiče to pro ni byla vždycky nesmírně těžká utkání. Ve Viktorce jsem byl osm a půl roku. Bude tedy zvláštní proti ní nastoupit. Sám jsem na všechno kolem zápasu zvědavý. Ale moc se těším. Doufám, že tři body zůstanou doma. Nevím, jestli mě trenér Luděk Klusáček využije při sestavování taktického plánu. Myslím, že s realizačním týmem jsou informovaní dost. Pokud by ode mě přece jenom něco potřeboval, budu mu samozřejmě k dispozici. Vypíšu určitě pro mužstvo nějakou speciální prémii. Tedy spíš obvyklou. Když Plzeň obereme o všechny body, koupím do kabiny nějaké občerstvení po tréninku," ozřejmil na stránkách gol.cz spoluhráč Chramosty, Necida, Vacka a spol.

Kvalifikace LM: Sparta - Rapid. F:L: Teplice - Slavia, Liberec - Sparta, Bohemians - Plzeň. OH: čtvrtfinále!

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.