Brabec o klima v Jerevanu: Důležité je nedávat si to tolik do hlavy, tělo se s tím popere samo

Brabec o klima v Jerevanu: Důležité je nedávat si to tolik do hlavy, tělo se s tím popere samo

Viktorii Plzeň se před odletem do Jerevanu v rámci 2. předkola Evropské konferenční ligy s Dynamem Brest vrátil z marodky Lukáš Hejda.

Kvůli zdravotním trablím však Michalu Bílkovi i nadále chybí devítka Jindřich Staněk, Filip Kaša, Milan Havel, Lukáš Kalvach, Aleš Čermák, Pavel Bucha, Jan Kopic, Šimon Gabriel a Václav Míka.

I tak je však před odvetou jednoznačným cílem postup. "Jedeme tam vyhrát, nechceme nad tím nějak zbytečně přemýšlet a kalkulovat, prostě chceme zvítězit. Věřím, že budeme dominovat, vytvoříme si šance a proměníme je. Hlavně to musíme zvládnout," pronesl na webu fcviktoria.cz zkušený stoper Jakub Brabec.

Půjde si poradit i s opravdu velkým vedrem? "Mně osobně moc nevadí. Myslím si, že to bude podobné, jako třeba nedávno v Baku nebo v době, kdy jsem hrál v Turecku. Věřím tedy, že to bude v pohodě. Důležitý je pitný režim a nedávat si to tolik do hlavy, tělo se s tím popere samo," doplnil na klubovém webu exsparťan.

Bude výhodou, že se bude hrát ve čtvrtek na neutrální půdě a nikoliv přímo v Bělorusku? "Nevím úplně přesně, jak je to v Bělorusku vzhledem ke covidovým opatřením s fanoušky... Ale to, že Jerevan pro ně není domácí prostředí, je jedině dobře," uzavřel bývalý defenzivní hráč Genku, jehož tým má za sebou v nové sezoně zatím dvě výhry. "Boleslav jsme ubojovali, což bylo důležité. Věřím, že to bude lepší i herně."

Kvalifikace LM: Sparta - Rapid. F:L: Teplice - Slavia, Liberec - Sparta, Bohemians - Plzeň. OH: čtvrtfinále!

Zdroj: fcviktoria.cz