Pernica: Dva roky už jsme nebyli v žádné skupině evropských pohárů. Věřím nám, že postoupíme

Pernica: Dva roky už jsme nebyli v žádné skupině evropských pohárů. Věřím nám, že postoupíme

Viktoria si vyrazila do Jerevanu, kde je přivítá Dynamo Brest, pro postup. Se zaklepáním na brány třetího předkola Evropské konferenční ligy počítají jak stoper Luděk Pernica, tak jeho přímý nadřízený Michal Bílek.

"Do zápasu jdeme s tím, že se nebudeme dívat doleva doprava. Jdeme do něj s plánem vyhrát a urvat postup!," burcoval kabinu někdejší zadák Brna či Jablonce.

Sílu předního běloruského mužstva však Plzeň respektuje. "Dynamo Brest ukázalo, že není radno jej podceňovat. V první půli jsme je do ničeho nepustili a kdybychom přidali třetí a čtvrtý gól, nebylo by co řešit. Soupeř se ale kontaktním gólem dostal na koně a působil svižnějším dojmem, čímž zdramatizoval dvojzápas. Dva roky už jsme nebyli v žádné skupině evropských pohárů, takže chceme udělat maximum, abychom to změnili. Věřím nám, že postoupíme," přidal na fcviktoria.cz ostřílený obránce.

A jak vše vidí zmíněný kouč, jehož celek jde do odvety po výsledku 2:1? "Věřím tomu, že náš tým je silnější. Ale to vůbec nehraje roli. Rozhoduje momentální připravenost, forma a přístup. Jsem přesvědčený o tom, že úspěšnější budeme my. Utkání chceme zvládnout a postoupit. Výsledek je naše výhoda, ale není to tak velký náskok, abychom se mohli soustředit jen na defenzivu. Na remízu určitě hrát nebudeme. Budeme chtít hrát aktivně jako v první půli, být nebezpeční a chodit ještě více do zakončení. Věděli jsme, že Brest má velmi rychlý přechod do útoku, což se potvrdilo. Ve druhé půli toho i využívali. Do čtvrtečního zápasu musíme být kompaktní a nesmíme otevírat prostory, jejich útočníci jsou totiž velice dobří," chválil soupeře někdejší stratég Astany i Kazachstánu.

Úvodní výkop proběhne v 18:00.

Bayern ještě v létě nevyhrál, padly i Atlético a Leicester. Inter koncertoval, Tottenham táhly hvězdy

Zdroj: fcviktoria.cz