Chelsea chtěla podruhé podepsat Lukaka. Belgický talent ale návrh Blues smetl ze stolu

Chelsea chtěla podruhé podepsat Lukaka. Belgický talent ale návrh Blues smetl ze stolu

V kancelářích Stamford Bridge se zabývali možností, jestli podruhé v historii nepodepsat belgického reprezentanta Romelua Lukaka.

Napsal to italský list Corriere dello Sport s odkazem na to, že už měla být i jeho zástupci nabízeny konkrétní podmínky případné smlouvy...

Blues mu měli předložit balíček v hodnotě 10 milionů eur ročně. Interu, jeho momentálnímu zaměstnavateli, navíc měla být londýnská značka připravena zaplatit více než 100 milionů eur.

Roman Abramovič totiž dobře ví, že majitelé Nerazzurri - společnost Suning - potřebuje realizovat pár prodejů, aby zmírnila a umořila své finanční trable a dluhy.

Zkušený osmadvacetiletý forvard, jenž má na stadionu Giuseppe Meazzy platný kontrakt ještě na necelé tři roky, však dotyčný návrh odmítl a možná dohoda tak dotyčný scénář poslala nekompromisně do říše science-fiction.

Chelsea už si Lukakua pořídila před necelými deseti lety, kdy za něj poslala do Anderlechtu 15 milionů eur. O tři roky později ho prodávala konkurenčnímu Evertonu za více než 35 milionů eur.

Poslední dva přestupy Pumou sponzorovaného střelce pak byly velmi nákladné. Manchester United za něj uprostřed roku 2017 zaplatil necelých 85 milionů eur, zmíněný úřadující šampion Serie A pak o dva roky později vysázel na manchesterský stůl zhruba o deset milionů eur méně.

Bayern ještě v létě nevyhrál, padly i Atlético a Leicester. Inter koncertoval, Tottenham táhly hvězdy