Ach, ty penalty! Slovácko napodobilo Anglii a v Evropě končí, jediný gól Moravanů za 210 minut vstřelil maratónec Daníček

Jejich pohárová pouť skončila ještě dříve, než pořádně začala. Fotbalisté Slovácka sice zvítězili v odvetě 2. předkola Evropské konferenční ligy nad bulharským Plovdivem 1:0, jelikož ale stejným rozdílem před týdnem prohráli, zápas došel do prodloužení a následně do penalt. A v nich se z postupu do další fáze radoval soupeř.

Sice nepostoupili, oba zápasy ale odehráli se ctí! A kdoví, jak by to dopadlo, kdyby měli v kádru hvězdného Jana Klimenta, jenž v minulé sezoně sázel za tým jeden gól za druhým, před tou aktuální ale Moravu opustil a vydal se do Polska...

Právě absence gólového útočníka byla ostatně něco, na co trenér mužstva Martin Svědík celé léto upozorňoval. A nakonec ho tento fakt stál i postup, neboť čistě po herní stránce jeho tým po většinu odvety dominoval. jenže ho zradila koncovka. Za celé dva zápasy plus prodloužení se prosadil jen Vlastimil Daníček, což bylo zkrátka málo.

Navíc když Slovácko potkala v rozstřelu stejná bolest jako při finále nedávného Eura tým Albionu. Také Moravané hned tři penalty neproměnili, když postupně selhali jak právě Daníček, tak i Daniel Holzer a Tomáš Kohút. Pak se trefili Václav Jurečka s veteránem Michalem Kadlecem, koloběh dějin už se ale vydal jiným směrem...

1. FC Slovácko - Lokomotiv Plovdiv 1:0 po prodl. (1:0, 1:0), na pen. 2:3

Branka: 26. Daníček. Penalty proměnili: Jurečka, Kadlec - Iliev, Connor Ruane, Karageren. Neproměnili: Daníček, Holzer, Kohút - Salinas, Jančev. Rozhodčí: Madley – Hussin, Robathan (všichni Anglie). ŽK: Havlík, Divíšek - Connor Ruane. Diváci: 4208 (omezený počet). První zápas: 0:1, postupuje Plovdiv

Slovácko: Nguyen - Reinberk (105. Tomič), Hofmann, Kadlec, Kalabiška (91. Divíšek) - Havlík, Daníček - Petržela (91. Holzer), Sadílek, Navrátil (64. Jurečka) - Cicilia (111. Kohút). Trenér: Svědík.

Plovdiv: Pirgov - Gomis, Craciun, Petrovič (91. Bykov)- Karagaren, Vitanov, Umarbajev (70. Jančev), Connor Ruane - Salinas, Minčev (104. Ivanov), Iliev. Trenér: Tunčev.