Doufám, že to nebude nic vážného, má Bílek strach o Beauguela. Vrátí se už jednou zavržená Kobra?

Doufám, že to nebude nic vážného, má Bílek strach o Beauguela. Vrátí se už jednou zavržená Kobra?

Sice splnili povinnost a postupem přes bulharský Brest si zajistli 3. předkolo Evropské konferenční ligy, zároveň ale přišli o jednoho z nejdůležitějších hráčů týmu. A sice o kanonýra Jeana-Davida Beaguela, jenž je alfou a omegou plzeňské sestavy. Trenéru Michalu Bílkovi teď nezbývá než doufat, že bude brzy zdráv. Jiných ofenzivních variant má totiž vážně pomálu.

Pohled do plzeňského kádru v klíčové fázi sezony připomíná jeden velký lazaret. A celá věc je o to alarmující, že na marodce jsou vesměs klíčoví hráči. Posuďte sami. Lukáš Kalvach, Jan Kopic, Pavel Bucha, Jindřich Staněk, Milan Havel nebo Aleš Čermák, ti všichni jsou aktuálně mimo hru.

Ve čtvrtek v Jerevanu k nim navíc ještě přibyl Beauguel. Tedy muž, jenž má být v tomto ročníku neoddiskutovatelným útočníkem týmu číslo jedna. 

"Než že bychom byli silnější, vypadá to, že jsme ještě o jednoho hráče ještě přišli. I když snad jen na krátký čas. Každopádně je to další velká nepříjemnost. Snad bude Bogy co nejdříve v pořádku, protože pro nás je to klíčový hráč, " uvedl Bílek po čtvrteční výhře 2:1 v odvetě nad Brestem.

Míra zranění francouzského střelce zatím není známa. Jisté ale, je, že kdyby se jeho návrat na trávník měl protáhnout, tak má královna Viktoria problém. Velký problém. Klasické útočníky má už totiž v kádru dva. Nepříliš produktivního Tomáše Chorého, který má za sebou nevydařené hostování v Belgii, a ligou neprověřeného mladíka Lukáš Matějku.

Proto by se na stůl mohlo vrátit jedno hodně nečekané téma. A sice návrat Zdeňka Ondráška. Obávaná Kobra sice v minulé sezoně zklamala a v létě odešla hledat štěstí do Rumunska, není ale žádným tajemstvím, že kontroverzní majitel FCSB mu zrovna dvakrát nefandí. Podle některých zpráv ho dokonce chce už po pár týdnech vyhodit.

Kdyby Ondrášek přistoupil na výrazně nižší gáži, třeba by měl dveře v Plni zase otevřené. Fotbalový svět ostatně zažil už řadu větších kotrmelců, než by byl tenhle pikantní comeback...