Ševčenko dovedl Ukrajinu k historicky nejlepšímu výsledku na šampionátech. Teď ukrajinská legenda překvapivě končí

Ševčenko dovedl Ukrajinu k historicky nejlepšímu výsledku na šampionátech. Teď ukrajinská legenda překvapivě končí

Nečekaný úspěch zažila fotbalová Ukrajina na letošním EURO. I přesto již Andrij Ševčenko nebude pokračovat ve funkci trenéra ukrajinské reprezentace, kterou vedl od července 2016.

Bývalý hvězdný útočník italského AC Milán nebo anglické Chelsea první srpnovou neděli uvedl, že neprodloužil smlouvu s vedením Ukrajinského fotbalového svazu. 

"Pět let tvrdé práce ukázalo, že jsme schopní hrát moderní fotbal. Děkuji prezidentovi svazu a členům výkonného výboru za příležitost vést národní tým. Velký dík patří všem hráčům, s kterými jsem pracoval a též fanouškům za jejich podporu, ale i kritiku," uvedla ukrajinská fotbalová legenda.

Ukrajina se na letošním nedávném EURO 2020 probojovala do vyřazovací fáze z 3. místa skupiny „C“. V osmifinále navíc zdolala Švédsko 2:1 po prodloužení a ze šampionátu vypadla až po prohře 4:0 s finalistou turnaje Anglií. To byl vlastně historicky nejlepší výsledek Ukrajiny v historii kontinentálních šampionátů. I proto je Ševčenkovo rozhodnutí pro mnohé fanoušky velmi překvapivé.

Real chystá zajímavou výměnu s AC Milán. O hráče ze San Sira prý ale usiluje i Barcelona...

Zdroj: Šport.sk