Nevíme přesně, jak na tom jsme, přiznává kouč Monaka. Volland ani Ben Yedder nebudou k dispozici na 90 minut

Nevíme přesně, jak na tom jsme, přiznává kouč Monaka. Volland ani Ben Yedder nebudou k dispozici na 90 minut

Hlavní trenér třetího celku uplynulého ročníku Ligue 1 Niko Kovač má za sebou předzápasovou tiskovou konferenci před úvodním třetím předkolem Ligy mistrů v Praze. O čem všem na ní chorvatský odborník v monackých službách hovořil?

"Myslím, že jsme dobře připraveni. Tým je pohromadě, což je pro nás důležité. Hráči vědí, co dělat a jak to dělat. Začátek sezony je těžký. Nevíme přesně, jak na tom jsme, protože půjde o náš první soutěžní zápas. Naproti tomu, Sparta už hrála soutěžní zápasy v lize, i v Lize mistrů, což je pro ně výhodou. Náš cíl je jasný, musíme porazit Spartu, pokud chceme hrát skupinu LM. Uděláme pro to všechno," ubezpečil knížecí fanoušky někdejší stratég Bayernu Mnichov, jehož slova nabídl web sparta.cz.

Byť jsou Fábregas a spol. favoritem, dvojzápas s úřadujícím vicemistrem Fortuna:ligy by snadný být neměl. "Nebude lehké postoupit, i když to tak možná vypadá, když francouzský tým hraje proti tomu z Česka. Snadné to ale nebude, Sparta má svou kvalitu," upozornil devětačtyřicetiletý kouč.

Jak to vypadá s marodkou AS? "Wissam Ben Yedder a Kevin Volland nebudou asi k dispozici na celých 90 minut, vzhledem k tomu, že jejich příprava byla kratší než u ostatních, protože byli na Euru. Sofiane Diop cítí bolest po přípravném zápase s Antverpami. Poslední dva týdny ani moc netrénoval. Jeho stav monitorujeme," objasnil na sparta.cz monacký šéf lavičky, jenž se vyjádřil také k brankářské jedničce, kterou už má vybránu, ale zatím si to nechal pro sebe. "Nübel i Majecki se velmi dobře ukazovali během přípravy. Je těžké si vybrat, ale jsou to příjemné starosti. Nechte se překvapit, kdo dostane příležitost proti Spartě."

Skupinová fáze je pro osminásobného mistra země prioritou, zanedbávat ovšem nehodlá ani nejvyšší francouzskou soutěž. "Francouzi mají obvykle 3 místa ve skupině LM, a my chceme být mezi nimi. Zároveň tím pomůžeme zvýšit i národní koeficient. Cesta tam však bude velmi náročná a určitě budeme potřebovat trochu štěstí. Máme spoustu mladých hráčů, ale i několik zkušených, a právě tento mix nám bude pomáhat. Chceme být úspěšní, pomáhat hráčům na hřišti, i mimo něj. Máme vyšší očekávání než minulou sezónu, chceme se posouvat krok za krokem. Mám z tohoto kádru pozitivní pocity. Tento mladý tým může ukázat své kvality a bojovat o top 3 v lize tuto sezonu. Naše ambice jsou jasné, posunout se opět výše v porovnání s předchozí sezónou," zakončil stránkami sparta.cz citovaný šéf Fofany, Gelsona Martinse či Sdibého, jehož soubor zahajuje ligové boje šestý srpnový den proti Nantes.

Vrba: Zažil jsem spoustu zápasů, kdy to favorité měli strašně těžké s outsidery. Snad to bude i náš případ

Zdroj: sparta.cz