V Ostravě usazený Sor: Snažím se být ještě lepší a rychlejší. Jednoho dne bych chtěl být jako Mbappé

V Ostravě usazený Sor: Snažím se být ještě lepší a rychlejší. Jednoho dne bych chtěl být jako Mbappé

Jednadvacetiletý nigerijský záložník Yira Collins Sor už sice nasbíral ve Fortuna:lize 11 vystoupení a to dvanácté si připsal v rámci domácího poháru, nicméně v základní sestavě Baníku se dosud ocitl jen dvakrát.

Poslední důvěru trenérského tandemu Ondřej Smetana - Tomáš Galásek však v duelu proti Zlínu podtrhnul gólem i asistencí, z čehož měl upřímnou radost...

Jeho zásah padl po nacvičené akci. "Tohle byla výborná taktická věc od našeho trenéra. Za svůj gól jsem velmi šťastný, byla to radost a je to pocta," zářil na stránkách fcb.cz mladík.

Jeho devízou je rychlost. "Každý fotbalista má nějakou přednost. Mou předností je rychlost. Podle statistik jsem jeden z nejrychlejších hráčů české ligy. Rychlost je věc, na kterou se můžu spolehnout. Této výhody využívám, když jdu s míčem proti obránci, věřím si, že mu uteču," přidal na webu fcb.cz Sor.

Být nejrychlejším hráčem Baníku mu ale nestačí, rád by ještě víc. "Na tréninku s mou rychlostí pracujeme. Snažím se být ještě lepší a rychlejší. Jednoho dne bych chtěl být jako Adama Traoré nebo Kylian Mbappé," ukázal přehled ve fotbalovém dění spoluhráč De Azeveda, Budínského, Potočného a spol.

Když byl Sor střídán a opouštěl plac po 57 minutách, přítomní fanoušci mu za jeho krátké, leč účelné představení aplaudovali. "Je vzrušující hrát pro tolik fanoušků. Hrát za Baník a slyšet jeho fanoušky, to je výsada. Dodává mi to energii a hraju uvolněněji. Moc za tuhle podporu děkuju," uzavřel středopolař, jenž by si rád zopakoval svůj pobyt v jedenáctce vyvolených i proti jihočeskému Dynamu.

Lischka se těsně po svém návratu na Bazaly vydal ve šlépějích Galáska, Bolfa či Řepky

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.