Hruška: Nemohu říci, že by mě produktivita New Saints FC nějak děsila, ale dát 10 gólů za 2 duely není náhoda

Hruška: Nemohu říci, že by mě produktivita New Saints FC nějak děsila, ale dát 10 gólů za 2 duely není náhoda

Na dvojzápas s The New Saints FC nebyli nominováni Ondřej Pachlopník ani Šimon Gabriel, s tím, že kvůli zranění neodcestovali do Walesu ani Jindřich Staněk, Filip Kaša, Milan Havel, Lukáš Kalvach, Aleš Čermák, Jan Kopic a Václav Míka. Do áčka Plzně se však vrací uzdravený Pavel Bucha a šanci zasáhnout do hry má také Dominik Janošek.

Mezi třemi tyčemi by měl být ve čtvrtek veterán Aleš Hruška, s nímž odletěli na ostrovy mladší kolegové Marián Tvrdoň a Ondřej Mrázek.

Co vše ví o protivníkovi expříbramský strážce svatyně? "Vím, že postoupil přes dvě předkola. Konkrétní věci jako videorozbory a podobně nás ale teprve čekají, tam se toho dozvíme více. Za poslední dobu to ale je nejlepší tým ve Walesu, takže to určitě nebude nic jednoduchého," varoval na webu fcviktoria.cz svěřenec Michala Bílka.

Respekt nepochybně budí také deset branek, které od velšského souboru dostal během dvou duelů litevský Žalgiris. "Dát někomu pět branek není jednoduché, ať už jde o jakéhokoli soupeře. A když to dokážete dvakrát za sebou, tak to ukazuje sílu a kvalitu ofenzivy. Nemohu říci, že by mě to nějak děsilo, ale určitě se na to musíme připravit. Deset gólů ve dvou zápasech není náhoda," přidal Hruška.

Ostrovní fotbal v Cardiffu bude novinkou i pro něj. "Přímo si nic nevybavuji, ale jako každý fanoušek ostrovní fotbal sleduji. Myslím si, že se tam všichni těšíme. Je to o to více vyšperkované hřištěm, na kterém se hrála i Premier League," doplnil.

Všechny čtyři dosavadní duely vyhrála Viktoria poměrem 2:1. Znamená to, že je v kabině pohoda? "Kdybychom nebyli, tak by to bylo špatně. Vyhráli jsme vše, co jsme měli, teď chceme znovu. A klidně opět 2:1, hlavně zvítězit. Všichni jsme do přípravy šli s tím, že poháry tu dva roky nebyly a už by bylo potřeba, abychom je do Plzně vrátili! Je třeba, abychom dali více gólů než soupeř. Pojedeme tam s tím, že se chceme prezentovat jako Viktorka. To bude hlavní, abychom splnili. Co soupeř, to už je druhotná věc k tomu," uzavřel na fcviktoria.cz pětatřicetiletý gólman.

Máme 9 zraněných kluků a většina z nich by atakovala základní sestavu, posteskl si kapitán Viktorie

Zdroj: fcviktoria.cz