Kolikrát se bučí i na bělochy a nikomu to nevadí, zastal se letenských fandů Lafata. Čím ho rozčílili hráči Monaka?

Kolikrát se bučí i na bělochy a nikomu to nevadí, zastal se letenských fandů Lafata. Čím ho rozčílili hráči Monaka?

Sparta bude opět pykat za rasistické chování svých příznivců tím, že ji čeká finanční pokuta a uzavření části tribun, případně celé Letné. V úterý večer pomáhal usměrňovat sektor domácích vlajkonošů kvůli hrozící kontumaci i devětatřicetiletý exkapitán mužstva David Lafata, jenž se dorazil na úvodní utkání 3. předkola Ligy mistrů podívat jakožto čestný host.

"Byl jsem překvapený. Měl jsem informaci od Sparty, že hrozí kontumace. Šel jsem tedy za kotlem, aby svoji nevoli projevoval jinak," informoval v interview pro isport.blesk.cz současný hráč jihočeského Olešníku.

"Upřímně, moc se mi před fanoušky nechtělo. Rasismus na stadion nepatří, ale když někdo vstřelí gól a oslaví ho pod domácím kotlem, asi nemůže čekat, že mu bude tleskat. Možná, že někdo na základě toho řekne, že jsem rasista, ale dost si za to ten hráč mohl sám. Přijde mi, že svět je naruby. Je šílené, že by se zápas kvůli rasismu nemusel dohrát. Když si vezmu například Davida Limberského, co prožíval na Letné, a nikdo se ho nezastal," připomněl v rozhovoru pro Deník Sport nejlepší sparťanský střelec v evropských pohárech.

"Není to správné, nepatří to na stadion. Ale štve mě princip. Na Euru jsme viděli, jak Angličané bučeli při národních hymnách. A nikdo s tím nic nedělal. Tady pár jedinců nadává hráči tmavé pleti a už se chtějí ukončovat zápasy. Přijde mi to nefér. Kolikrát se bučí i na bělochy a nikomu to nevadí. Navíc mě rozčílilo, jak reagovali hráči Monaka v poločase. Místo, aby šli hned do šaten, začali směrem ke kotli gestikulovat a ironicky tleskat. Co pak čekají? Asi mě lidi budou odsuzovat, že stojím za fanoušky, ale občas mi přijde, že rasismus je spíš naopak," přidal na stránkách Sportu internacionál, jenž si svého času na Letné rozuměl se zadákem Costou.

Někteří příznivci Sparty se však rasisticky projevují opakovaně. Na dotyčné úrovni se tak stalo již potřetí během posledních pěti let. "Nechci je obhajovat, jsem proti tomu, ale přijde mi, že dřív se stávaly daleko horší věci. Teď to má na svědomí pár jedinců. Veřejnost o nich má sice svoji představu, ale do kotle chodí i normální lidé. Že se stalo tohle, je blbá věc. Někdo si dal pár piv, viděl rudě a takhle to dopadlo," krčil rameny někdejší kanonýr Jablonce, jehož názor vyšel na isport.blesk.cz.

Zabydlený tu už jsem, teď ještě zabydlet se fotbalově, hlásí Kozák z Maďarska a libuje si, že tělo drží

Zdroj: isport.blesk.cz