Fotbalově jsme na tom lépe než oni, tvrdí Bílek. Optimistou je směrem k obratu a postupu dál také Bucha...

Fotbalově jsme na tom lépe než oni, tvrdí Bílek. Optimistou je směrem k obratu a postupu dál také Bucha...
OBSAHUJE OHLASY

Velšský The New Saints FC si v Cardiffu v rámci 3 předkola EKL poradil s Viktorií Plzeň poměrem 4:2 a pro odvetu na západě Čech si vybojoval poměrně solidní pozici. Jak na nečekanou porážku, která byla první v sezoně, reagovali navrátilec do sestavy Pavel Bucha a hlavní kouč Michal Bílek?

"Hned na začátku jsme měli šanci, kterou jsme nedali. Pak jsme dostali gól z dohrané standardky, na které jsme upozorňovali," posteskl si bývalý kouč českého národního mužstva.

"Byl to zápas, kdy jsme útočili a soupeř byl z každé své situace nebezpečný pro naší bránu. 0:4 vypadalo hrůzostrašně, zaplaťpánbůh, že jsme vstřelili ke konci dvě branky a naše šance postoupit dál pořád žije," přidal kouč, jenž před návratem do české ligy působil na kazachstánské půdě.

"Jen" dvougólové manko by mohlo být směrem do odvety v Doosan aréně hratelné. "2:4 je optimističtější než prohrát o čtyři branky. Fotbalově jsme na tom lépe než oni, ale to nerozhoduje. Je potřeba se vyvarovat takových chyb v defenzivě. Do dalšího zápasu máme na čem pracovat, musíme se opravdu zlepšit," burcoval celou kabinu zkušený Bílek.

Šatna věří, že do play off Evropské konferenční ligy opravdu projít může. "Bohužel nás potrestali za všechno. My jsme se kopali za uši v rozhodujících situacích ve vápně, kdy jsme to měli namazané na noze nebo na hlavě. Při jakémkoli závaru jsme je trefili, nebo nám to trvalo strašně dlouho. Oni naopak dali góly ze dvou penalt, jedné standardky, protiútoku a skončilo to takhle. Buďme rádi za ty dva góly v závěru, co jsme dali. Věřím, že nás to nakopne a za týden jim to vrátíme a postoupíme," uzavřel na stránkách fcviktoria.cz třiadvacetiletý středopolař Bucha, jenž se vrátil do sestavy ihned po návratu z marodky.

Plzeň si zadělala na malér, Celtic si na Střelnici s chutí zastřílel, Jablonci se tak postup oddálil

Zdroj: fcviktoria.cz