Učit se od Guardioly by chtěl každý špičkový hráč, šplhá si u nadřízeného Grealish. Co o něm řekl dále?

Učit se od Guardioly by chtěl každý špičkový hráč, šplhá si u nadřízeného Grealish. Co o něm řekl dále?

Je hotovo. Manchester City pokračuje ve změně konceptu, který spočívá v přivádění těch nejlepších anglických hráčů a už má pod střechou také renomovaného záložníka Jacka Grealishe.

Z Villa Parku na Etihad Stadium se přesunul se statusem nejdražšího přestupu v historii Premier League, čímž překonal pět let starý přesun Paula Pogby na konkurenční Old Trafford.

Jeho nový zaměstnavatel za něj totiž poslal do Aston Villy rekordních 100 milionů liber (117,5 milionů eur). A když už jde o tak velký přestup, spolu s ním musí přijít i dlouhodobá šestiletá smlouva, která ho má na modré straně Manchesteru udržet až do 30. června 2027.

"Jackův vývoj v klubu i v reprezentaci byl v posledních letech evidentní. Díky talentu a odhodlání zlepšovat se je jedním z nejvíce perspektivních ofenzivních hráčů dneška. Jsem si jistý, že ho fanoušci rádi uvidí. Pep miluje jeho herní styl a všichni cítíme, že je pro Manchester ideální akvizicí i řešením," liboval si ředitel City Txiki Begiristain.

Samotný kreativní hráč Albionu je ze stěhování nadšen. Konečně bude hrát o trofeje i on. "Jsem neskutečně šťastný, že jsem součástí Manchesteru City. Je to nejlepší tým v zemi s trenérem, který je považovaný za nejlepšího na světě," vyprávěl v prvním interview pro kanál Citizens Grealish.

"Citizens získávali v posledních deseti sezonách prestižní trofeje, Pep Guardiola je posunul na vyšší úroveň. Učit se od něj je něco velmi speciálního a chtěl by to každý špičkový hráč," zahrnul svého nového nadřízeného komplimenty.

"Už se nemůžu dočkat, kdy se připojím k týmu a potkám se se všemi," zakončil záložník, jenž bude nosit na zádech číslo 10.

V sobotu 7. srpna se City v rámci Community Shield představí ve Wembley proti Leicesteru City. Bude už pětadvacetiletá hvězda s krátkou minulostí v Notts County alespoň v nominaci?

 

Zahraje si Kucka "na stará kolena" v kolébce fotbalu? O exsparťanovi prý uvažují na Vicarage Road...

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.