Souček králem West Hamu! Získal stejnou cenu jako kdysi Mikloško, oceněn byl i Coufal

Souček králem West Hamu! Získal stejnou cenu jako kdysi Mikloško, oceněn byl i Coufal

Kladivář Tomáš Souček se dočkal dalšího ocenění za své skvělé výkony. Klub ho vyhlásil nejlepším hráčem sezony, což je ocenění, které v minulosti získaly hvězdy jako Bobby Moore, Geof Hurst či Luděk Mikloško. Jeho sešívaný parťák Vladimír Coufal pak obdržel trofej pro nejlepší klubovou posilu roku.

"Moc si toho vážím, protože to pro mě byla neskutečná sezona a doufám, že si ji se mnou všichni užili. Snad budeme takhle pokračovat. Tu cenu si zaslouží celý tým," uvedl na klubovém webu Souček, jenž se stal kometou uplynulé sezony Premier League.

Z pozice defenzivního záložníka rozbíjel útoky soupeře i rozjížděl většinu ofenzivních akcí svého týmu, navíc se s železnou pravidelností tlačil do zakončení. Výsledkem je jeho deset gólů, které ho spolu s Michailem Antoniem vymrštily do pozice nejlepšího střelce týmu.

Životní sezona, kterou West Ham zakončil na šesté pozici, mu rovněž vynesla prvenství v českých anketách Zlatý míč a Fotbalista roku. Dostal se také do nominace na vůbec nejlepšího hráče Premier League.

Plusové body ale býválý středopolař Slavie sbíral i za své chování mimo hřiště. Virálním se pak stalo třeba video, na němž populární slušňák obešel při vstupu na stadion klubový znak Manchesteru City, čímž ukázal, jaký respekt k tomuto klubu má.

A kdoví, zda jednou nebude jeho logo nosit přímo na hrudi...