Suchopárek se na lavičce Lvíčat obklopil starými známými ze stříbrného Eura, povolal Horňáka i Koubu

Suchopárek se na lavičce Lvíčat obklopil starými známými ze stříbrného Eura, povolal Horňáka i Koubu

Jak už víte, novým trenérem české jednadvacítky je Jan Suchopárek, jenž dosud vládl reprezentační osmnáctce. Nástupce Karla Krejčího na lavičce Lvíčat se dočká premiéru v zářijovém kvalifikačním dvojzápase proti Slovinsku a Albánii.

"Jsme přesvědčeni, že jmenování Jana Suchopárka jako trenéra reprezentace U21 je logické a správné. V různých trenérských pozicích u mládežnických reprezentačních výběrů nabral mnoho zkušeností a byl u řady úspěchů, s U19 před čtyřmi lety získal navíc bronz na šampionátu v Gruzii. Dlouho působil také v jednadvacítce jako asistent, takže přehled o práci v druhé nejprestižnější reprezentační kategorii má také velmi dobrý a na pozici hlavního trenéra je tak plně připravený. Nemluvě o jeho skvělé hráčské kariéře. Věříme, že také nyní bude úspěšný,“ pronesl po jeho jmenování předseda VV FAČR Petr Fousek.

Suchopárek už jednadvacítkou prošel v letech 2009 - 2015, kdy u kormidla asistoval Jakubu Dovalilovi. Tentokrát všemu šéfuje on sám, s tím, že jeho asistentem bude Michal Horňák, který velí sparťanské rezervě a koučem brankářů se stal Petr Kouba. S oběma vybojoval před 25 lety na mistrovství Evropy v Anglii cenné stříbro.

"Důležité bylo sestavit funkční realizační tým, celé mužstvo musí fungovat a být v něm dobrá atmosféra. Na tom jsem si vždy zakládal. Sledujeme naše hráče i soupeře, protože kvalifikace se už rozběhla. Pracujeme i na zajištění veškeré logistiky, protože času není nazbyt. Určitě chceme být nachystáni tak, abychom byli připraveni podat adekvátní výkony a dosáhli na kýžené výhry už v úvodu kvalifikace. Hráče samozřejmě znám z předchozí spolupráce. Řada z nich učinila další progres a posunula se do ligových kádrů. Někteří v nich zastávají i významné role a za dva roky načerpali další zkušenosti, které nyní zužitkují i v jednadvacítce. Vážím si důvěry vedení fotbalové asociace a těším se na spolupráci s mužstvem, které má velmi zajímavý potenciál. Uděláme maximum pro dobrou reprezentaci českého fotbalu a úspěch v náročné kvalifikaci, která začíná již v září," uzavřel na webu repre.fotbal.cz jednapadesátiletý odborník.

Kolikrát se bučí i na bělochy a nikomu to nevadí, zastal se letenských fandů Lafata. Čím ho rozčílili hráči Monaka?

Zdroj: fotbal.cz