Nejlepší střelec Baníku Lischka: Mám v těch situacích štěstí, doufám však, že se mě bude držet i nadále

Nejlepší střelec Baníku Lischka: Mám v těch situacích štěstí, doufám však, že se mě bude držet i nadále
OBSAHUJE VIDEO

I když třiadvacetiletý stoper David Lischka přicházel letos v létě na Bazaly zejména kvůli defenzivním úkolům a nahrazení Patrizia Stronatiho, stoper je po třech úvodních kolech Fortuna:ligy nejlepším střelcem Baníku se třemi trefami.

"Mám v těch situacích štěstí. Jsem ale za to samozřejmě rád a doufám, že se mě to štěstí bude držet i nadále," usmíval se po vyloupení jihočeského Střeleckého ostrova svěřenec Ondřeje Smetany.

Víc než jeho trefa ho potěšil celistvý výkon ostravského souboru. "Trenér nám zdůrazňoval, že to chce přivést si do druhé půle dobrý výsledek. To se podařilo. První gól jsme vstřelili po nacvičené situaci. Poslal jsem křížný pas na Gigli Ndefeho. To po nás trenér chce. Gigli poslal výborný centr a Kuzma to pak trefil těžkou hlavičkou. Pak poslal Fleiši fantastický centr a uklizeno do brány," líčila webem fcb.cz posila z Letné.

Baník ustál i tlak Dynama po snížení. "I takové situace jako tým potřebujeme. Zvedají morálku mužstva. V takových chvílích se ukazuje, jak jsme opravdu silní. Jsem rád, že jsme to zvládli a že jsme přidali třetí gól," doplnil na fcb.cz Lischka, jehož potěšil i fanouškovský výjezd. "Jsem nadšený, kolik fanoušků přijelo. Nesmírně to pomůže. Když soupeř snížil, dali nám neskutečnou podporu. To se pak hraje jinak," liboval si střední obránce.

Těšit ho může i zisk šesti bodů z úvodních třech kol, díky nimž drží Baník aktuálně lichotivou bronzovou pozici. "Mohlo to být i lepší, ale ten první zápas už je minulost. Teď máme před sebou Pardubice. Hrajeme doma, budeme chtít zvítězit," uzavřel na fcb.cz někdejší zadák Jablonce.

Žádný herní handicap necítím, říká Frýdek a dodává: Věřím, že v Liberci můžeme něco dokázat

Zdroj: fcb.cz