Kuzmanovič: O mně se ví, že se potřebuji cítit fyzicky dobře, abych mohl odvádět pořádné výkony

Kuzmanovič: O mně se ví, že se potřebuji cítit fyzicky dobře, abych mohl odvádět pořádné výkony

Nemanja Kuzmanovič za sebou nemá dobré měsíce. V novém ročníku 2021/2022 však ožil, ve Fortuna:lize se mu podařilo skórovat poprvé od loňského listopadu a navíc se mu daří i herně.

"Na jaře jsem měl podruhé covid, k tomu mi praskl sval. Dva měsíce jsem vlastně marodil. Do hry se mi tak naskakovalo hodně blbě. Nebyl jsem na tom dobře fyzicky a chyběla mi herní praxe. Teď bylo důležité, že jsem absolvoval celou letní přípravu. O mně se ví, že se potřebuji cítit fyzicky dobře, abych mohl odvádět pořádné výkony. V létě jsem makal, odtrénoval všechno. Moc mě těší, že mi trenér dal důvěru, a tu se mu snažím splácet," informoval v rozhovoru pro idnes.cz bývalý tahoun Opavy či Sokolova.

Baník se zdá být silný zejména v ofenzivě, o čemž svědčí 8 nastřílených branek ve dvou posledních kolech. "Musím zaklepat, aby nám to vydrželo. Odvíjí se to od naší poctivé práce, od toho, že celý tým maká, a nejen útoční hráči. Podstatné je, že proměňujeme šance. V tom prvním utkání v Jablonci jsme v koncovce neuspěli, ale se Zlínem a Českými Budějovicemi už naštěstí jo. Budeme se snažit, aby nám to tak šlo i dál. Za námi jsou teprve tři zápasy. Dál musíme pracovat na tréninku s plným nasazením," burcoval ostřílený srbský univerzál, jenž působí v Ostravě od úvodu roku 2019.

V neděli čekají Baník Pardubice. "Podcenění si nemůžeme dovolit. Přijede velice běhavý protivník, který má kvalitní hráče. Líbí se mi jejich střed hřiště. Bude to opět nesmírně náročné střetnutí. Doma budeme mít v zádech naše fandy, ale těm musíme poděkovat i za jejich další výjezd přes celou republiku, do Českých Budějovic," uzavřel na idnes.cz dvaatřicetiletý fotbalista, jehož mužstvo se po Pardubicích utká v Edenu se Slavií, což by měl být dosud nejtěžší střet sezony. "Bude to další těžký soupeř, stupňuje se to... Ale teď máme před sebou Pardubice. Ty musíme zvládnout, abychom mohli jet do Prahy s klidnou hlavou, potrápit slávisty a ukázat se tam v nejlepším světle."

Kadlec se v devětadvaceti letech pokusí o velký comeback. Ve Spartě a její rezervě to však nebude...

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.