Rýsuje se nejlepší útok historie? Po příchodu Messiho chystá Paříž výprodej až deseti hráčů

Rýsuje se nejlepší útok historie? Po příchodu Messiho chystá Paříž výprodej až deseti hráčů

Šestinásobný držitel Zlatého míče Lionel Messi po odchodu z Barcelony zamířil do Paris St. Germain. Francouzský velkoklub příchod argentinského útočníka oznámil prostřednictvím videa na sociálních sítí.

Messiho přesun do Paříže už potvrdil i jeho otec a agent Jorge. Čtyřiatřicetiletý útočník by podle serveru The Athletic měl s PSG podepsat smlouvu na dva roky s opcí na další rok. Ročně si má vydělat 35 milionů eur (asi 890 milionů korun).

Messi přišel do PSG zadarmo, protože nemohl prodloužit smlouvu s Barcelonou, kvůli tomu, že si ho katalánský klub skrz pravidlům finančního fair play španělské ligy nemohl dovolit. Argentinec strávil v katalánském velkoklubu celou dosavadní kariéru. Odehrál 778 soutěžních zápasů a s 672 brankami je jednoznačně nejlepším střelcem v historii klubu. Navíc Barce pomohl vyhrát čtyřikrát Ligu mistrů a desetkrát španělskou ligu.

Messiho přestup nejspíš odnesou jiní hráči, kteří by za normálních okolností zůstali. Spekuluje se hned o deseti hráčích. Nejpravděpodobněji na odchodu jsou Abdou Diallo, Thilo Kehrer, Idrissa Gueye a Rafinha. Otazníky ovšem visí i nad útočníkem Maura Icardiho a záložníka Andera Herrery. Naopak se počítá s tím, že v týmu zůstane Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK, sport.tn.nova.cz

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.