Drogba půjde o dům dál, ve vedení Pobřeží slonoviny odstoupil hned ze dvou funkcí

Drogba půjde o dům dál, ve vedení Pobřeží slonoviny odstoupil hned ze dvou funkcí

Didier Drogba, jenž aktivně nehraje zhruba tři roky, už není viceprezidentem Fotbalové asociace Pobřeží slonoviny a již není ani součástí výkonného výboru.

Z obou funkcí čtyřnásobný šampion Premier League odstoupil a dotyčné kroky odůvodnil slovy, že se tak stalo z údajné nečinnosti při obraně zájmu hráčů...

"AFI nereaguje na potřeby a očekávání hráčů," nechal se slyšet třiačtyřicetiletý vítěz Ligy mistrů ze sezony 2011/2012.

Bývalý forvard Marseille, Chelsea, Galatasaraye, Montrealu Impact či Phoenixu Rising chtěl v minulosti stát prezidentem asociace, ale její členové mu vyčetli, že se nedostatečně angažuje v národním týmu a tak jeho případná kandidatura postupně vyšuměla.

Nyní hrozí jeho úplný funkcionářský konec, s tím, že příští pracovní pozice možná dorazí jak v jiném oboru, tak v jiné zemi.

Podle FIFA potápí AFI vnitřní problémy a potíže má také v rámci dodržování zákonných a regulačních požadavků, jimiž se musí řídit všechny členské asociace.

Reprezentace Slonů, do níž stále patří Aurier, Bailly nebo Kessié, se jinak celkem daří, naposledy prohrála loni v říjnu a od té doby táhne sérii šesti duelů bez prohry, s tím, že v záři ji čekají střety s Mozambikem a Kamerunem.

Zdroj: sport.sk