Možná budu trenér, možná sportovní ředitel, říká Iniesta a odpovídá i na dotaz, zda ho láká návrat do Barcy...

Možná budu trenér, možná sportovní ředitel, říká Iniesta a odpovídá i na dotaz, zda ho láká návrat do Barcy...

Andrés Iniesta z Visselu Kóbe přiznal, že pro něj bude těžké vidět Lionela Messiho v jiném, než barcelonském trikotu, který společně s ním svého času oblékal dlouhých 14 let.

"Leo reprezentoval Barcelonu dlouhé roky. Bude těžké vidět tým bez něho. Nevím, jestli je správné slovo překvapení, ale je to situace, se kterou se lidé jednoduše budou muset vyrovnat," uvedl webem sport.aktuality.sk citovaný sedmatřicetiletý španělský veterán.

Čtyřiatřicetiletý Argentinec se loučí s katalánským dresem po 778 zápasech, 672 brankách a hlavně 34 získaných trofejích. "Jako hráč překonal všechno. Nikdy jsem neviděl fotbalistu jako je on a nemyslím si, že někdy uvidím," pronesl mistr Evropy i světa z let 2008, 2010 a 2012.

Barca by to však měla zvládnout i bez něj. "Jsem o tom přesvědčený. Přichází nové tváře, které napíší svoje vlastní příběhy a přispějí ke značce FCB zase jinak," doplnil sportem.sk citovaný spoluhráč Vermaelena, Sergi Sampera či Bojana Krkiče.

Sám by se jednoho dne rád na Camp Nou vrátil. "Nevím, jaký bude můj další krok. Možná budu trenér, možná sportovní ředitel a nebo něco podobného. A jestli bych se chtěl vrátit do Barcelony? Řeknu ano, protože Barca je náš domov. Čas ukáže," uzavřel na sport.sk kapitán předního týmu japonské J1 League, jenž toho za onu značku také neodehrál zrovna málo.

Zdroj: sport.aktuality.sk

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.