Kovač i Fábregas chválili Spartu. Prý se jí bude v sezoně dařit a doře se jí povede i v Evropské lize...

Kovač i Fábregas chválili Spartu. Prý se jí bude v sezoně dařit a doře se jí povede i v Evropské lize...

I když se Sparta ze třetího předkola Ligy mistrů poroučela na úkor Monaka, které ji zaslouženě přehrálo v obou zápasech, jak Cesc Fábregas, tak Niko Kovač, letenské "S" chválili.

"Sparta má působivý tým. Dostala se do třetího předkola, protože si to zasloužila. Hrají velmi agresivní, přímý a náročný fotbal. Po celém hřišti chodí do soubojů jeden na jednoho," uvedl bývalý reprezentant Španělska, jenž šel v úterý do hry na posledních 25 minut.

Pro AS, které se nyní utká s nebezpečným Šachtarem Doněck, který se dostal do skupiny čtyřikrát v řadě, se údajně jednalo o velmi dobrou zkoušku před dalším programem. "Byl to pro nás test. Odvetu jsme nezačali dobře. V prvním poločase nás mohli potrestat ze dvou nebo tří šancí. Tohle je úroveň Ligy mistrů. Spoluhráčům říkám, že francouzská liga je jedna věc, ale v Lize mistrů je úroveň vždycky vyšší. Uděláte jednu malinkou chybu a soupeř vás hned snadno potrestá. Proto se z toho musíme rychle poučit a zlepšit se," přidal bývalý záložník Arsenalu, Barcelony i Chelsea.

Škoda před bitvou s mistry: Klukům do kabiny určitě něco slíbím, na hecování ale ani nemám chuť

A co názor hlavního trenéra s minulostí v Bayernu Mnichov, jenž pracuje na knížecí půdě od loňského července? "Byla to dvě náročná utkání, zvlášť to venkovní. Sparta vysoko presuje, velmi dobře napadá a fyzicky je velmi silná. Viděli jsme data po zápase v Praze, i když fyzicky jsme na tom byli lépe. Líbí se mi styl jejich hry. Podle mě se jim bude v sezoně bude dařit," zavěštil si devětačtyřicetiletý Kovač.

Bývalý kouč Frankfurtu či chorvatské reprezentace ukázal, že má přehled i o Fortuna:lize. "Sparta se Slavií jsou největšími favority na titul, možná do toho promluví Plzeň. Teď je čeká základní skupina Evropské ligy stejně jako v minulé sezoně, v níž hráli s Lille nebo AC Milán. Myslím si, že si v ní povedou dobře. Stejně jako všechny ostatní týmy, s nimiž jsme hráli, budu sledovat i Spartu," ozřejmil šéf osminásobného šampiona Ligue 1, jehož tým jde za pár dní na Lorient.

Radši bychom byli ještě trochu víc omlácení, jen kdybychom se mohli prát o Ligu mistrů, přiznal Pavelka